Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

26. januára 2021

Zoznamka Grindr čelí v Nórsku vysokej pokute pre porušenie ochrany osobných údajovZoznamovacia aplikácia Grindr, ktorá sa špecializuje na homosexuálov, bisexuálov, transrodových či queer ľudí, čelí v Nórsku pokute 100 miliónov nórskych korún (približne 9,66 milióna ...Zdieľať
norway_grindr_privacy_27969 e8a556edeeb24fb88d616ba0972c70d1 676x451 26.1.2021  - Zoznamovacia aplikácia Grindr, ktorá sa špecializuje na homosexuálov, bisexuálov, transrodových či queer ľudí, čelí v Nórsku pokute 100 miliónov nórskych korún (približne 9,66 milióna eur).


Podľa tamojších regulačných orgánov aplikácia nezískala súhlas používateľov predtým, ako zdieľala ich osobné údaje s reklamnými spoločnosťami, čo je v rozpore s prísnymi pravidlami ochrany súkromia Európskej únie.

Ako uviedol nórsky dozorný orgán pre ochranu osobných údajov, výška uvedenej pokuty sa rovná 10 % globálnych výnosov americkej spoločnosti.

Regulačný orgán prijal opatrenie na základe sťažnosti nórskej rady spotrebiteľov o údajnom zdieľaní osobných údajov na marketingové účely.

Nórsko nie je členom EÚ, ale kopíruje pravidlá a nariadenia „európskej dvadsaťsedmičky“. Grindr musí do 15. februára poskytnúť spätnú väzbu, ktorú dozorný orgán zohľadní pri svojom konečnom rozhodnutí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zoznamka Grindr čelí v Nórsku vysokej pokute pre porušenie ochrany osobných údajov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Námestie SNP v Martine dostane novú tvár, porota súťaže vybrala architekta zo Žiliny
<< predchádzajúci článok
Po dlhej a ťažkej chorobe zomrela vo veku 75 rokov česká herečka Hana Maciuchová

Zoznamka Grindr čelí v Nórsku vysokej pokute pre porušenie ochrany osobných údajov - diskusné fórum čitateľov