Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

09. marca 2020

Zoznámte sa s Huawei CloudZálohovanie dát na cloud zásadne ovplyvňuje spôsob, akým pristupujeme k technológiám.Zdieľať
Zoznámte sa s Huawei Cloud

Je jedno, koľko telefónov v priebehu života vystriedame. Fotografie spred piatich rokov, kontakty či dokumenty máme stále na dosah ruky.

Pre používateľov nových AG smartfónov Huawei, nazvaných podľa Huawei App Gallery, bude čoraz kľúčovejšia služba Huawei Cloud. Ide o plnohodnotné riešenie pre zálohovanie a sprístupnenie dát, ktoré je navyše mimoriadne bezpečné.

Ponúka spoľahlivé zabezpečenie prostredníctvom 9-vrstvového mechanizmu. Ten chráni uložené údaje v troch fázach tak, aby ste mohli na Huawei Cloud plne spoľahnúť. Začína pri overení účtu, pokračuje ochranou pri prenose údajov a končí zábezpekou uložených údajov.

 

Overenie účtu

Všetko začína vytvorením Huawei ID. Silné heslo pre prístup do Huawei ID musí obsahovať najmenej 8 znakov, medzi ktoré patria veľké a malé písmená, číslice a špeciálne znaky.

Ak sa rozhodnete zmeniť heslo, dostanete niekoľko oznámení (napríklad prostredníctvom SMS, e-mailu či push notifikácií). To sa udeje, aj keď sa vaše Huawei ID použije na prihlásenie do nového zariadenia alebo dôjde k významným zmenám účtu. Budete vždy prví, kto bude vedieť, že sa s účtom niečo deje.

Aby Huawei Cloud zaistil, že vašu totožnosť nie je možné ukradnúť alebo zneužiť, služba prísne implementuje tieto metódy overovania:

(1) Dvojfaktorová autentifikácia zabezpečuje, že k vášmu Huawei ID majú prístup iba dôveryhodné zariadenia. Keď sa prvýkrát prihlásite zo svojho nového smartfónu, budete potrebovať starý telefón alebo vaše telefónne číslo pre ďalšiu úroveň overenia.

(2) Overenie pomocou posuvného captcha: Keď sa prihlásite k svojmu Huawei ID, resetujete heslo alebo odošlete žiadosť o prístup do účtu prostredníctvom prehliadača, budete musieť prejsť overením pomocou posuvného Captcha, ktoré účinne blokuje potenciálne automatizované útoky.

(3) Bezpečné overenie: Ak zabudnete svoje heslo alebo stratíte prístup k telefónnemu číslu alebo e-mailovej adrese, ktorú ste s účtom prepojili, môžete odoslať žiadosť o zmenu prepojenej e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla.

 

Použitie Huawei ID vám umožní spravovať váš účet naprieč rôznymi zariadeniami Huawei. Pri prvom otvorení si aplikácia vyžiada povolenie na prístup k informáciám ako sú profilové obrázky, prezývky a e-mailové adresy. Keďže máte úplnú kontrolu nad svojimi osobnými údajmi, môžete obmedziť prístup a dokonca odobrať povolenia.

 

Prenos dát

Prenos údajov do a z cloudu je kontrolovaný pomocou digitálnych certifikátov, správy relácií a šifrovacích algoritmov.

Keď sa telefón Huawei pokúsi komunikovať so serverom, všetky údaje používateľa sa zašifrujú a prenášajú prostredníctvom zabezpečeného kanála HTTPS. Ten definuje, že údaje sa majú baliť pomocou šifrovania, ktoré môžeme prirovnať ku zamknutiu údajov v kovovej skrinke, takže nikto iný nemôže vidieť, čo je v balení.

A aj keď sa ju podarí ukradnúť, bez kľúča ju nemožno otvoriť. Dôveryhodná tretia strana, certifikačná autorita (CA), vydáva digitálne certifikáty odosielateľovi aj príjemcovi. Tieto certifikáty slúžia ako kľúč na otvorenie schránky.

Po prihlásení do cloudu sa vytvorí relácia, ktorá sa hneď po odhlásení aj skončí. Pri prvom použití telefónu Huawei na prihlásenie do služby Huawei Cloud vytvorí cloudový server pre tento telefón jedinečný certifikát, ktorý bude slúžiť ako povolenie na prístup k službe.

 

Ukladanie údajov: Viacúrovňové zabezpečenie

Keď sú všetky vaše fotografie, videá a dokumenty v Huawei Cloud a váš telefón bol nastavený na automatické zálohovanie vašich údajov do cloudu každých 7 dní, je čas odhaliť, ako je úložisko chránené.

Šifrovací kľúč je pre tento proces najdôležitejší. Preto pri jeho vytváraní, prenose a ukladaní musia byť dodržané prísne pravidlá. Keď Huawei Cloud šifruje citlivé užívateľské dáta, vytvoria sa šifrovacie a dešifrovacie kľúče, ktoré sú prepojené s Huawei ID. Tie sú potom uložené izolovane na serveri, sú šifrované a neprístupné pre iné aplikácie. Dôveryhodné aplikácie musia najprv získať oprávnenie používateľa na prístup ku kľúču.

 

Ochrana súkromia na prvom mieste

Huawei Cloud kladie veľký dôraz na ochranu súkromia každého používateľa. Používatelia sa tiež môžu rozhodnúť o svojich údajoch podľa vlastnej vôle. Každý používateľ služby môže uplatniť svoje „právo byť zabudnutý“. Napríklad môže kedykoľvek zrušiť registráciu svojho Huawei ID a všetky jeho dáta budú vymazané z cloudu a zastaví sa nahrávanie akýchkoľvek nových údajov.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Huawei predstavil vlajkovú loď medzi tabletmi - MatePad Pro 5G (26. 2. 2020)
 Huawei predstavil notebook MateBook X Pro, nový vrchol série prenosných počítačov (25. 2. 2020)
 Spoločnosť Huawei predstavila svoj najnovší skladací smartfón Mate Xs (foto) (24. 2. 2020)
 TOP fotomobil Huawei ukázal, čo dokáže: Takto vyzerajú Benátky objektívom Mate 30 Pro (21. 2. 2020)
 Huawei Mate 30 Pro je od dnes v predaji na Slovensku (10. 2. 2020)
 Video: Huawei Mate 30 Pro prichádza na Slovensko (24. 1. 2020)
 Huawei predstavuje P smart Pro, novinku s výsuvným fotoaparátom a veľkým displejom (17. 1. 2020)
 Huawei Watch GT 2 prichádzajú na Slovensko už aj v menšej verzii (14. 1. 2020)
 Video: Huawei EMUI 10 je tu: Čo nové prináša? (17. 12. 2019)
 Huawei sa spojil s Attilom Véghom a odkazuje: Choď za svojím snom (3. 12. 2019)nasledujúci článok >>
Zomrel Max Von Sydow, filmový herec sa dožil 90 rokov
<< predchádzajúci článok
RUŠÍME KONCERTY LOLA MARSH V ŽILINE, V BRATISLAVE A V TRENČÍNE

Zoznámte sa s Huawei Cloud - diskusné fórum čitateľov