Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

25. augusta 2010

ZVONÁR:Prenájom pre Eurorehab je v poriadkuStarosta bratislavskej Rače Ján Zvonár (Smer-SD) tvrdí, že nie je povinný nikomu sa spovedať z prenájmu priestorov v ...Zdieľať
zvonar Starosta bratislavskej Rače Ján Zvonár

Foto: SITA/Michal Burza
BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Starosta bratislavskej Rače Ján Zvonár (Smer-SD) tvrdí, že nie je povinný nikomu sa spovedať z prenájmu priestorov v račianskom zdravotnom stredisku firme Eurorehab, s.r.o. Uviedol to na utorkovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva. Podľa aktuálneho výpisu z obchodného registra je Zvonár naďalej spoločníkom v tejto firme a jeho manželka konateľkou. O prenájme lukratívnych priestorov v račianskom zdravotnom stredisku firme Eurorehab, s.r.o. rozhodlo miestne zastupiteľstvo na zasadnutí 25. mája. Mestská časť na prenájom priestorov nevypísala verejnú súťaž.

Viacerí poslanci sa vtedy vyjadrili, že ide o konflikt záujmov. Zvonár vtedy uviedol, že jeho manželka už konateľkou firmy nie je, bola podpísaná zápisnica a vzdala sa postu, aby sa tento fakt nezneužil. Dnes však starosta stále figuruje v obchodnom registri ako spoločník firmy a jeho manželka ako konateľka. Podľa Zvonára bol celý materiál aj uznesenie prerokované s okresným prokurátorom a ten povedal, že je to všetko v poriadku. "Ja nie som povinný nikomu sa spovedať z krokov, ktoré robím a ktoré sú v súlade so zákonom," reagoval na otázku poslanca Jozefa Mórika, aby vysvetlil, prečo zavádzal verejnosť. Pre agentúru SITA ešte v tejto súvislosti povedal, že niektoré veci sa môžu časom prehodnotiť. Podľa programovej riaditeľky Transparency International Slovensko Emílie Sičákovej-Beblavej ide viac o etický problém ako politický, pretože ak nie je urobená verejná súťaž na základe najvyššej ceny ale administratívne, môže dôjsť k uprednostneniu osobných záujmov. "Je treba rozlišovať medzi zákonmi a etikou," uviedla Sičáková-Beblavá.

Do zdravotného strediska mestská časť Rača podľa poslanca Petra Pilinského v predchádzajúcom období investovala niekoľko miliónov korún. Mestská časť priestory firme Eurorehab prenajíma za 20 660 eur ročne na 10 rokov, čo sú podľa prednostky Dagmary Kramplovej rovnaké podmienky ako pre ostatných prenajímateľov. „Spoločnosť Eurorehab poskytuje zdravotnú starostlivosť v tomto zdravotnom stredisku od roku 1996, obyvatelia sú spokojní a myslím si, že táto zdravotná starostlivosť je nenahraditeľná. Nejde o predĺženie nájmu pre nejaký iný dôvod ako zabezpečiť zdravotnú starostlivosť o obyvateľov Rače,“ uviedol starosta.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trenčianska župa predala ďalšiu školu v prírode
<< predchádzajúci článok
MITRÍK: K výpovedi v kauze Eugen Č. bez komentára

ZVONÁR:Prenájom pre Eurorehab je v poriadku - diskusné fórum čitateľov