Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

25. augusta 2010

Trenčianska župa predala ďalšiu školu v prírodePoslanci Trenčianskeho samosprávneho kraja na dnešnom zasadnutí predali bývalú Školu v prírode v Brezovej pod Bradlom. Záujem o ňu prejavilo občianske ...Zdieľať
hrad trencin Foto: Ilustračné foto SITA/Richard Nemec

TRENČÍN 25. augusta (WEBNOVINY) – Poslanci Trenčianskeho samosprávneho kraja na dnešnom zasadnutí predali bývalú Školu v prírode v Brezovej pod Bradlom. Záujem o ňu prejavilo občianske združenie INTEGRA – Spoločnosť handicapovaných detí a mládeže, ktoré malo objekt od polovice minulého roka v prenájme. Kúpna cena určená znalcom je 189-tisíc eur. V dôvodovej správe sa píše, že objekt je v havarijnom stave a rekonštrukcia by si vyžiadala značné náklady.

Trenčiansky samosprávny kraj mal v správe päť škôl v prírode. Pred dvoma rokmi sa rozhodol dve zrušiť. Okrem Brezovej pod Bradlom aj Školu v prírode v Belušských Slatinách. Tú predal vlani vo februári. Do súťaže sa prihlásil jediný záujemca, žilinská spoločnosť REA, s ponukou 355 200 €, čo bolo o 200 € viac ako cena stanovená znaleckým posudkom.

Podľa vtedajšieho vyjadrenia samosprávy k redukcii ich viedli kritéria, ako je ich obsadenosť, lokalita, náklady na nevyhnutné opravy, údržbu, celková cena pobytu. Podpredseda TNSK Jozef Božik (ĽS-HZDS) tiež k rušeniu škôl povedal, že župa mala doteraz najviac škôl v prírode na Slovensku a až štyri samosprávne kraje nemajú žiadnu. Kraju ostali školy v prírode v Kľačne, Patrovci a Zliechove. Zariadenia slúžia na zotavovanie a upevňovanie zdravia detí materských a základných škôl. 

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosti SES ASTRA, Panasonic a IFA International TV podporia 3D vysielanie z medzinárodného veľtrhu IFA
<< predchádzajúci článok
ZVONÁR:Prenájom pre Eurorehab je v poriadku

Trenčianska župa predala ďalšiu školu v prírode - diskusné fórum čitateľov