Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

25. augusta 2010

Cesta medzi Richnavou a Krompachmi oddnes uzavretáOprava rozsiahleho zosuvu na ceste II/547 medzi Richnavou a Krompachmi v okrese Spišská Nová Ves si oddnes vyžiadala úplne uzavretie komunikácie. Ako informovala ...Zdieľať
cesta Foto: SITA/Marián Angelovič

KOŠICE 25. augusta (WEBNOVINY) – Oprava rozsiahleho zosuvu na ceste II/547 medzi Richnavou a Krompachmi v okrese Spišská Nová Ves si oddnes vyžiadala úplne uzavretie komunikácie. Ako informovala hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková, rozhodnutie o uzávere cesty potrvá do stredy 6. októbra 2010. „Motoristi budú musieť využívať 46-kilometrov dlhú obchádzku cez Kluknavu, Víťaz, Široké, Branisko a Spišské Vlachy. O obchádzke budú informovať dopravné značky,“ povedala Bobríková.

„Úplná uzávierka by podľa odborníkov mala trvať šesť týždňov, ak nenastanú nepredvídané okolnosti a svah sa podarí stabilizovať pomocou pilót. Potom sa bude môcť pokračovať so samotnou rekonštrukciou cesty. Odhadované náklady na opravu sú 2,2 milióna eur,“ uviedla Bobríková.

Ako uviedla Bobríková, verejnú dopravu zabezpečí Košický samosprávny kraj kombináciou železničnej a autobusovej dopravy. Z tohto dôvodu požiadal Železničnú spoločnosť Slovensko o zavedenie mimoriadnych vlakov na úseku Margecany – Krompachy a späť. Doprava bude riešená návozom cestujúcich autobusovým dopravcom eurobus, a.s. do železničných staníc Margecany, Richnava a Krompachy.
„O mimoriadnych spojoch budú cestujúci informovaní na zastávkach, staniciach a obecných úradoch, aj v autobusoch prímestskej dopravy. Keďže ponuka železničných spojov je na tejto trati dostatočne hustá, po pridaní dvoch párov spojov by nemali vzniknúť vážnejšie problémy vo verejnej doprave ani v súvislosti so začiatkom školského roka. Samosprávny kraj však upozornil železnice na významný nárast počtu cestujúcich v ranných vlakoch, ktorí dosiaľ využívali autobusovú dopravu,“ povedala Bobríková.

V utorok 17. augusta 2010 došlo následkom povodní a výdatných dažďov k opakovanému zosuvu svahu medzi Richnavou a Krompachmi a k vážnemu narušeniu cesty II/547. Stabilizácia komunikácie a jej rekonštrukcia si od 25. augusta vyžiada úplné vylúčenie dopravy.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po rukojemníckej dráme na Filipínach padali hlavy
<< predchádzajúci článok
MEXIKO: Vojaci objavili 72 tiel

Cesta medzi Richnavou a Krompachmi oddnes uzavretá - diskusné fórum čitateľov