Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. januára 2019

ZVÝŠTE OPATRNOSŤ: Cesty sú pokryté ľadomMeteorológovia upozorňujú na poľadovicu na cestách v niektorých regiónoch Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Ján Krošlák
Bratislava 9. januára (TASR) - Meteorológovia upozorňujú na poľadovicu na cestách v niektorých regiónoch Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pre viaceré regióny Slovenska.


Na tvorbu poľadovice upozorňuje SHMÚ najmä na cestách v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji, ale aj v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja, a to v Myjave a Novom Meste nad Váhom. Výstraha platí do stredy popoludnia do 15.00 h.

Väčšina slovenských ciest je pokrytá vrstvou čerstvého až kašovitého snehu


Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na Slovensku sú momentálne zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do jedného až dvoch centimetrov, na úseku diaľnice D3 Svrčinovec - Poľana - Skalité je miestami kašovitý sneh hrúbky štyroch až piatich centimetrov. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SCC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Diaľnica D1 v Prešovskom kraji, D2 na západnom Slovensku a rýchlostné cesty R2 a R4, PR3 majú povrch vozoviek mokrý. Cesty prvej, druhej a tretej triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na celom území Slovenska je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jedného až troch centimetrov, na cestách nižších kategórií môže byť miestami do piatich centimetrov.

Na cestách tretej triedy v lokalitách Námestovo, Trstená, Banská Štiavnica, Partizánske, Nové Mesto nad Váhom a Topoľčany je na vozovke čerstvý až utlačený sneh hrúbky piatich až desiatich centimetrov, v okolí Myjavy na cestách nižších kategórií nad 15 centimetrov. Na úsekoch ciest III/2183 Diviaky - Rudno a na cestách tretej triedy v okolí Turčianskych Teplíc sa miestami nachádza zľadovatený sneh.

Všetky horské priechody (HP) sú aktuálne zjazdné. Povrch vozoviek je pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu, a to na HP Huty, Besník, Veľké Pole a Cukmantel. Na HP Herlianske sedlo a Skýcov je miestami čerstvý sneh. HP Soroška a Pezinská Baba majú povrch vozoviek mokrý.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Alibaba kupuje nemecký start-up Artisans na analýzu dát
<< predchádzajúci článok
Vietnam obvinil Facebook z porušenia kybernetickej bezpečnosti

ZVÝŠTE OPATRNOSŤ: Cesty sú pokryté ľadom - diskusné fórum čitateľov