Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

16. apríla 2020

10 prelomových technológií, ktoré prinášajú fotoaparáty Huawei P40 série


Tagy: Huawei P40

Od svojho debutu v roku 2012 vyniká séria smartfónov P od Huawei fotografickými schopnosťami.Zdieľať
10 prelomových technológií, ktoré prinášajú fotoaparáty Huawei P40 série

Ani najnovší rad s označením P40 nie je výnimkou. Zoznámte sa s desiatkou inovácií, vďaka ktorým Huawei vládne fotomobilom súčasnosti.

 

1. Najväčší snímač

 

Senzor Huawei Ultra Vision, ktorý je súčasťou všetkých modelov série, prináša revolúciu. Vďaka veľkej uhlopriečke 1/1,28 palca podporuje spájanie pixelov na dosiahnutie veľkosti jedného pixela 2.44μm. Je to dosiaľ najväčší senzor, aký kedy Huawei zabudoval do svojich smartfónov.

 

Nový senzor je výsledkom zložitého optického dizajnu a inžinierstva, ktoré sa podpisuje pod vysokú kvalitu obrazu a vďaka svojej veľkosti prepúšťa oveľa viac svetla. Zároveň umožňuje snímanie so zníženým šumom pri slabom osvetlení. Ultra Vision Sensor tiež nahrádza tradičné zelené pixely z RGGB žltými pixelmi, teda RYYB, čím sa zvyšuje priechodnosť svetla o 40 percent.

super senzor

2. Automatické zaostrovanie Octa PD

 

Smartfóny radu P40 štandardne snímajú obrázky 12,5 Mpx s binningom (spájaním) pixelov 4 do 1. Každý takýto veľký pixel obsahuje osem fotodiód, ktoré spolupracujú na zlepšení rýchlosti a presnosti zaostrenia pri fotografovaní. Nezáleží na tom, či fotíte v tmavom prostredí alebo sa snažíte zachytiť malé pohybujúce sa objekty. Automatické zaostrenie Octa PD bolo vyvinuté tak, aby fungovalo spoľahlivo v akýchkoľvek podmienkach a zaručilo vždy perfektne ostré a kvalitné snímky.

 

3. Spektrálny snímač teploty farieb s umelou inteligenciou

 

Tento senzor si obzvlášť obľúbia tí, ktorí radi fotia portréty. Na reprodukciu presného odtieňa pokožky a jemnej textúry pleti je séria P40 vybavená snímačom teploty farieb s viacerými spektrami a automatickým vyvážením bielej farby pomocou umelej inteligencie. Počet farebných kanálov sa zvyšuje z troch na osem, čo zvyšuje presnosť farieb o 45 percent. Algoritmus umelej inteligencie poskytuje presnú optimalizáciu portrétu, ktorá dokáže vylaďovať  tiene tváre alebo lesk vlasov.

 

4. XD Fusion Engine pre dokonalé detaily

 

Huawei XD Fusion Engine výrazne vylepšuje detaily zobrazovaných objektov, a to kombináciou údajov z viacerých objektívov. Dáta získané z viacerých šošoviek fotoaparátu umožňujú smartfónu získať informácie o expozícii či hĺbke. Následne umelá inteligencia spracuje tieto informácie a na ich základe optimalizuje detaily výsledného záberu. Výsledkom je nielen profesionálny Bokeh efekt (rozostrenie pozadia), ale aj čo najostrejšie detaily a najvernejšie farby.

 

5. Periskop SuperSensing Zoom

 

Modelu P40 Pro, ktorý je vrcholom ponuky tejto série na Slovensku, vývojári nadelili teleobjektív s periskopmi, ktorý odráža svetlo pod uhlom 90 stupňov a posúva ho do horizontálnej roviny. Vďaka tomuto riešeniu zmestil Huawei do tenkého tela smartfónu teleobjektív. Fotoaparát podporuje 5-násobný optický zoom a až 50-násobný maximálny digitálny zoom. Nechýba pole farebných filtrov RYYB, ktoré zvyšuje priechodnosť svetla a rovnako kvalitu priblížených fotografií.

Periskop SuperSensing Zoom

6. Dizajn periskopu SuperZoom

 

Vrcholný model série P40 Pro + umožňuje vidieť okolitý svet cez špeciálny objektív SuperZoom, ktorý sa môže pochváliť 10-násobným optickým zoomom a až 100-násobným digitálnym zoomom. Ten využíva periskopovú štruktúru a šošovky v tvare hranola, ktoré odrážajú svetlo viackrát, aby sa dosiahla ekvivalentná ohnisková vzdialenosť 240 mm. Navyše, špeciálne algoritmy Face Super-Resolution (SR) a Text SR zvyšujú jeho schopnosť rozpoznávať aj pri veľkej vzdialenosti detaily tváre či v snímanom texte.

 

7. Ultra širokouhlý fotoaparát

 

Dvojica modelov P40 Pro a P40 Pro + je vybavená ultraširokouhlým objektívom so snímačom 1 / 1,54 palca a pomerom 3:2. Zariadenia podporujú s vysokým ISO 51200 Ultra Low-Light video a Ultra-Slow Motion Video v kvalite 7680 snímkov za sekundu.

 

Fotoaparát so širokým uhlom podporuje technológiu SedecimPixel Fusion, ktorá produkuje pixely s veľkosťou 4,48 μm a posúva zobrazovanie svetla pri natáčaní videa na novú úroveň. Vďaka tomu sa môžu smartfóny pochváliť výrazne zlepšenou kvalitou videa obzvlášť pri zhoršených svetelných podmienkach.

 

8. Snímanie zvuku z jedného konkrétneho miesta

 

Funkcia Audio Zoom, ktorá je k dispozícii vo všetkých troch modeloch radu P40, umožňuje sa virtuálne priblížiť ku konkrétnemu zvuku, ako je napríklad hudba, a zosilniť ho. Zvuk je tak nielen výraznejší, ale systém dokáže tiež účinne odfiltrovať ďalší hluk v pozadí.

Periskop SuperSensing Zoom

9. Najkrajšie snímky v pohybe

 

Ak radi fotografujete pohyb, rozhodne oceníte novú funkciu Huawei Golden Snap, ktorá využíva umelú inteligenciu na to, aby vybrala najviac vydarené snímky pohybujúceho sa objektu. Vďaka výkonnej umelej inteligencii sú smartfóny schopné identifikovať snímané objekty v reálnom čase. Ďalšia funkcia AI Best Moment zhotoví dynamické fotografie tesne pred a po stlačení spúšte. Následne si môžete vybrať svoju obľúbenú fotografiu priamo z galérie.

 

10. Výkonný predný fotoaparát

 

Smartfóny P40 Pro a P40 Pro + prichádzajú s 32 Mpx objektívom na prednej strane, ktorá v sebe zároveň integruje infračervený hĺbkový snímač, senzor priblíženia a snímač okolitého prostredia. Tieto komponenty vám prinášajú množstvo podporných funkcií pri fotení. Modul predného objektívu podporuje automatické zaostrovanie, ktoré sa zameriava na tvár a dokáže snímať video v rozlíšení 4K UHD. Aby toho nebolo málo, predný fotoaparát v spolupráci s infračerveným hĺbkovým senzorom sa môže pochváliť mimoriadne pokročilým Bokeh efektom, teda rozmazaním pozadia, pričom vaša tvár ako hlavný snímaný objekt zostane dokonale ostrá.

predný fotoaparát

Tagy: Huawei P40
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Séria Huawei P40 získala prestížne ocenenie TIPA za najlepšie foto smartfóny (15. 4. 2020)
 Nový Huawei P40 lite prichádza na Slovensko (1. 4. 2020)
 Huawei P40 Pro je novým kráľom nezávislého fotografického rebríčka DxOMark (31. 3. 2020)
 Video: Huawei predstavuje smartfóny radu P40, ohlasujú novú víziu fotografie (26. 3. 2020)
 Huawei ponúka dezinfekciu smartfónov UV zariadením (13. 3. 2020)
 Huawei ID získala Európsku pečať ochrany súkromia (EuroPriSe) (12. 3. 2020)
 Zoznámte sa s Huawei Cloud (9. 3. 2020)
 Huawei predstavil vlajkovú loď medzi tabletmi - MatePad Pro 5G (26. 2. 2020)
 Huawei predstavil notebook MateBook X Pro, nový vrchol série prenosných počítačov (25. 2. 2020)
 Spoločnosť Huawei predstavila svoj najnovší skladací smartfón Mate Xs (foto) (24. 2. 2020)nasledujúci článok >>
Koronavírus zaznamenali aj vo vesmírnom centre, slúži na výcvik posádok ISS
<< predchádzajúci článok
Kráľ valčíkov André Rieu v júni v Bratislave nevystúpi, koncert presunuli na november