Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

19. marca 2013

18. ročník výtvarnej súťaže ZELENÝ SVET 2013Slovenská agentúra životného prostredia vyhlasuje 18. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže s názvom ZELENÝ SVET 2013, ktorého ústredná téma je „Moje predstavy o svete, ktorý mám rád“.Zdieľať
Súťaž je sprievodným podujatím 19. medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí ENVIROFILM 2013. Realizuje sa v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a pod patronátom Slovenskej komisie pre UNESCO a Európskej environmentálnej agentúry. Tematicky nadväzuje na celoeurópsku kampaň „Dobrá klíma pre svet, ktorý mám rád“, vyhlásenú v Londýne komisárkou pre zmeny klímy Connie Hedegaard.
 
Cieľom 18. ročníka medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže ZELENÝ SVET 2013 je viesť žiakov rôznych vekových kategórií k zamysleniu sa nad kvalitou životného prostredia, v ktorom žijú, v ktorom by chceli žiť a k následnému výtvarnému stvárneniu svojich názorov.  
 
Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci všetkých typov materských, základných a stredných škôl v troch hlavných súťažných kategóriách:
§ Kresba, maľba, grafika a kombinované techniky
§ Detský animovaný film
§ Čiernobiela a farebná fotografia.
Termín uzávierky súťaže je 28. marec 2013.
 
Bližšie informácie o súťaži nájdete na: www.envirofilm.sk/zs.
Propozície súťaže
Prihláška

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na ENVIROFILME 2013 bude súťažiť 52 filmov z 15 krajín sveta
<< predchádzajúci článok
Britským denníkom sa nepáči dohoda o regulácii médií

18. ročník výtvarnej súťaže ZELENÝ SVET 2013 - diskusné fórum čitateľov