24. februára 2010

36. kolo basketbalovej extraligy mužov

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 36. kola basketbalovej extraligy mužov: BK Váhostav-SK Žilina - MBK Handlová 80:85 (21:21, 19:28, 24:21, 16:15) ...

BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 36. kola basketbalovej extraligy mužov:

BK Váhostav-SK Žilina - MBK Handlová 80:85 (21:21, 19:28, 24:21, 16:15)
Najviac bodov: Stojanovič 23, Kosa 15, Závodný 14 - Glavinič 27, Manojlovič 15, Štefánik 13
TH: 38/29 - 28/20, fauly: 22 - 27, trojky: 5 - 9, rozhodovali: Zubák, Tomašovič a Turčina, 500 divákov
Úvod zápasu bol vyrovnaný. V druhej štvrtine začali mať navrch hostia, ktorí sa lepšie presadzovali a na veľkú prestávku odchádzali s deväťbodovým náskokom. Žilinčania sa následne snažili ukrojiť z manka, znížili nepriaznivý stav, ale na obrat v stretnutí to už nestačilo. V drese Handlovej, ktorá zahrala dobre takticky a napokon zvíťazila o päť bodov, strieľali dôležité koše najmä Glavinič a Štefánik.

AB Cosmetics Pezinok - ŠKP Banská Bystrica 80:58 (22:20, 17:5, 23:22, 18:11)
Najviac bodov: Nicholson 19, Miloševič 18, Mičuda 10 - Savovič 13, Rendla a Immink po 12, Niparavičius 10
TH: 18/12 - 15/9, fauly: 20 - 20, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Ženiš, Fuska a Šramko, 300 divákov
Úvod vyšiel lepšie Banskobystričanom, ktorí vyhrávali 11:8. Pezinčanom však patrila druhá štvrtina, v ktorej dovolili hosťom skórovať až po ôsmich minútach hry. V 27. min, keď znížili na 44:49, ešte svitla hráčom ŠKP nádej. V zostávajúcom čase však domáci zapli na vyššie obrátky a s prehľadom si vybojovali očakávané víťazstvo (80:58).

BK Svit - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 71:77 (14:21, 17:16, 25:17, 15:23)
Najviac bodov: Bajič 17, Polakovič 16, Laco 11 - Jefferson 18, Baťka 15, Pešta 14
TH: 19/13 - 19/17, fauly: 24 - 22, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Bohucký, 500 divákov
Podtatranské derby sa hralo pred vynikajúcou kulisou a obaja aktéri predvádzali veľké nasadenie najmä v obrane. Hostia viedli až do 37. min, ale Svit vďaka nesmiernej bojovnosti vyrovnal a v tej istej minúte sa dokonca ujal vedenia 71:68. V závere však do koša triafali už len Spišiaci a domácim zmarili šancu zdolať svojho rivala na štvrtý pokus v sezóne.

BK SPU Nitra - BK Inter Bratislava 83:92 (14:27, 21:19, 31:11, 17:35)
Najviac bodov: Tomek 34, Lehman 14, Crawford 13 - Anderson 28, Štefanac 19, Ravasz 13
TH: 11/8 - 24/19, fauly: 20 - 12, trojky: 3 - 7, rozhodovali: Hlinka, Matejčík a Cetl, 500 divákov
Bratislavčania pricestovali na stretnutie do Nitry s novou akvizíciou Andersonom. A práve spomenutý Američan bol hlavným strojcom prekvapujúceho víťazstva hostí. Inter viedol celý prvý polčas. Po veľkej prestávke však nastúpili domáci basketbalisti ako vymenení a šnúrou 21:0 otočili nepriaznivý stav. V záverečnej štvrtine Nitrania podľahli ilúzii a vyhratý zápas dokázali sériou nepresností stratiť. Inter napokon zvíťazil o deväť bodov.

MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 113:96 (29:24, 30:27, 28:22, 26:23)
Najviac bodov: Bannister 32, Burrows 24, Mišinský 15 - Fears 32, Thomas 15, Štorcel 14
TH: 31/22 - 22/18, fauly: 23 - 23, trojky: 7 - 12, rozhodovali: Janáč, Kukelčík a Hančík, 610 divákov
Diváci v Komárne videli výborné basketbalové predstavenie v podaní oboch mužstiev, počas ktorého mali domáci vždy mierne navrch. Dôležité momenty zápasu sa odohrali v 20. min, keď po po dvoch trojkách Madaja bol stav 57: 45. V záverečnej štvrtine dvoma úspešnými trojkovými pokusmi Mikuleca upravili domáci na 87:73. Komárno do konca stretnutia ešte svoj náskok zvýšilo a vyhralo presvedčivo 113:96.