29. júna 2006

Agassi sa ešte s Wimbledonom nelúči, na kurte sa cítil dobre

Andre Agassi postúpil do 3. kola tenisového Wimbledonu a predĺžil si tak pobyt na turnaji, kde sa už v budúcnosti ako hráč nevráti. Tridsaťšesťročný Američan zdolal v súboji 2. kola 68. hráča ...

LONDÝN 29. júna (WN/SITA, AFP) - Andre Agassi postúpil do 3. kola tenisového Wimbledonu a predĺžil si tak pobyt na turnaji, kde sa už v budúcnosti ako hráč nevráti. Tridsaťšesťročný Američan zdolal v súboji 2. kola 68. hráča rebríčka ATP Entry Taliana Andreasa Seppiho 6:4, 7:6 (2), 6:4 a v súboji o postup do osemfinále vyzve turnajovú dvojku Španiela Rafaela Nadala, ktorý si v päťsetovom boji poradil s americkým kvalifikantom Robertom Kendrickom 6:7 (4), 3:6, 7:6 (2), 7:5, 6:4.

Agassi, ktorý štartoval vo Wimbledone po prvý raz v roku 1987 a o päť rokov neskôr turnaj vyhral, pred týždňom vyhlásil, že po tohtoročnom US Open ukončí bohatú a úspešnú kariéru. V rozlúčke by sa chcel dostať na wimbledonskej tráve čo najďalej. "Už dlho som sa necítil na kurte tak dobre ako práve dnes. Dovolil som si diktovať tempo hry, nič ma nebolelo," komentoval Agassi, ktorý pre chronické bolesti chrbta odohral pred Wimbledonom len 4 turnaje a vynechal celú hlavnú časť antukovej sezóny.

V mužskej dvojhre sa s turnajom po hladkých trojsetových prehrách rozlúčili dvaja nasadení hráči. Turnajová jedenástka Španiel Tommy Robredo nestačil na mladého Srba Novaka Djokoviča a šestnástka - Argentínčan Gaston Gaudio nenašiel recept na hru Gruzínca Irakli Labadzeho. Päťsetový maratón pripravili okrem Nadala s Kendrickom aj Švéd Jonas Björkman s Čechom Lukášom Dlouhým. Ďalší veterán Bjőrkman vyhral prvé dva sety 6:3, 6:4, ďalšie dva prehral 4:6, 1:6, ale potom zmobilizoval sily a vyhral 6:4. Tridsaťštyriročný Švéd postúpil do 3. kola na londýnskej tráve už po ôsmy raz.