Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. novembra 2010

Agentúra Moody's zvýšila rating ČínyMedzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service vo štvrtok zvýšila rating záväzkov čínskej vlády na stupeň Aa3 zo stupňa A1 a pridelila mu pozitívny výhľad. Ide o ...Zdieľať
cina Foto: SITA/APBRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service vo štvrtok zvýšila rating záväzkov čínskej vlády na stupeň Aa3 zo stupňa A1 a pridelila mu pozitívny výhľad. Ide o zvýšenie ratingu záväzkov v zahraničnej a domácej mene, stropného depozitného ratingu krajiny v zahraničnej a domácej mene a stropného ratingu záväzkov v zahraničnej a domácej mene. Krátkodobý rating záväzkov v zahraničnej mene zostáva na stupni P-1.


K hlavným dôvodom zvýšenia ratingov patrí dobrý výkon čínskej ekonomiky po vypuknutí globálnej finančnej krízy a očakávanie pokračovania silného rastu a makroekonomickej stability zo strednodobého hľadiska. Rating Číny podporuje aj rýchly, odhodlaný a účinný program stimulov a to, že základy finančnej dôveryhodnosti ústrednej vlády neboli narušené.
Agentúra zároveň uviedla, že čínska vláda má mimoriadne silné postavenie v oblasti zahraničných platieb, čo jej poskytuje významnú ochranu pred turbulenciami na globálnych finančných trhoch. Moody's pritom očakáva, že napätie medzi Čínou a USA v oblasti obchodu a menového režimu sa konštruktívne vyrieši.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Cypru sa u nás vždy cíti ako doma
<< predchádzajúci článok
FRANCÚZSKO: Militanti plánovali teroristický útok