Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. decembra 2022

Akcia Mikuláš v Pentagone dopadla úspešne, polícia zatkla šesť osôb a odstrihla vetvu dodávateľov (foto+video)aktualizované 8. decembra 2022, 13:56 V rámci rozsiahlej protidrogovej akcie Mikuláš v objekte Pentagon na Stavbárskej ulici ...Zdieľať
policia akcia mikulas 676x507 8.12.2022 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 8. decembra 2022, 13:56


V rámci rozsiahlej protidrogovej akcie Mikuláš v objekte Pentagon na Stavbárskej ulici v Bratislave a na ďalších miestach policajti zadržali šesť osôb. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, vyšetrovateľ obvinil štyri osoby, ktoré spolupracovali v rámci drogovej trestnej činnosti.

Dvom páchateľom vzniesli obvinenie za obzvlášť závažný zločin a dvom za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Odstrihli vetvu dodávateľov


Do policajnej akcie Mikuláš v utorok 6. decembra nasadili 92 policajtov z rôznych útvarov, ktorí v Bratislave a okolitých obciach vykonali šesť domových prehliadok, šesť prehliadok nebytových priestorov a zadržali šesť podozrivých osôb.

„Krajskej kriminálke sa touto akciou podarilo odstrihnúť významnú vetvu dodávateľov, prostredníctvom ktorej boli do lokality Pentagon dodávané OPL /pervitín a marihuana/, kde o tento druh tovaru nebola núdza," uviedla hovorkyňa s tým, že tento bol následne predávaný nielen priamym obyvateľom Pentagonu, ale aj osobám z blízkeho okolia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hrozia im tresty od tri do 15 rokov


Hlavným cieľom akcie bolo podľa polície nielen sústrediť sa na nižších dealerov, akým bol 20-ročný Kevin I. z Bratislavy, ale predovšetkým eliminovať sieť samotných dodávateľov drog do lokality Pentagon, čo sa zadržaním 23-ročného Ivana B. a 23-ročného Richarda R. z Bratislavy podarilo.

„Pozornosti policajtom neunikol ani ich skladník, 45-ročný Myroslav B., štátny občan Ukrajiny, u ktorého sa tieto drogy vážili, triedili a balili pre následný koncový predaj," doplnila Šimková.

V prípade preukázania viny hrozí 20-ročnému Kevinovi I. a 23-ročnému Ivanovi B. trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov, 23-ročnému Richardovi R. a 45-ročnému Myroslavovi B. hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Vyšetrovateľ u všetkých štyroch obvinených spracoval podnet na ich väzobné stíhanie.V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Akcia Mikuláš v Pentagone dopadla úspešne, polícia zatkla šesť osôb a odstrihla vetvu dodávateľov (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začal sa súd v kauze vraždy mafiána Niguta, obžalovanej dvojici hrozia výnimočne vysoké tresty
<< predchádzajúci článok
Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie