Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. decembra 2022

Začal sa súd v kauze vraždy mafiána Niguta, obžalovanej dvojici hrozia výnimočne vysoké trestyNa Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici sa vo štvrtok začalo hlavné pojednávanie s Radovanom V. ...Zdieľať
10 1 676x451 8.12.2022 (Webnoviny.sk) - Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici sa vo štvrtok začalo hlavné pojednávanie s Radovanom V. obžalovaným z objednávky dvoch úkladných vrážd a Ladislavom A. obžalovaným za zločin úkladnej vraždy.


Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry jednu objednávku vraždy príslušník východoslovenského podsvetia Róbert Nigut nedokonal, keď neúspešne strieľal neďaleko Košíc na podnikateľa Mariána K. Druhá objednávka bola dokonaná zastrelením práve Niguta obžalovaným Ladislavom A. Obidvaja obžalovaní Radovan V. a Ladislav A. pred súdom vinu popreli.

Obžalovaným hrozí až doživotie


Skutky sa podľa obžaloby stali v roku 2013 a vzájomne súvisia.

"V prípade uznania viny obžalovaným hrozia výnimočné tresty 25 rokov až doživotie," dodal prokurátor s tým, že Ladislav A. je už vo výkone trestu odňatia slobody za iné vraždy, kde bol právoplatne odsúdený na 25 rokov, a Radovan V. je vo väzbe.

Našli sa pozostatky


Pozostatky príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta polícia vykopala 14. júla 2022 pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta. Identitu obete potvrdila následne analýza DNA.

Najvyšší súd SR potvrdil v apríli 2018 Nigutovi doživotný trest za členstvo v zločineckej skupine Róberta Okoličányho a viacero vrážd. Už vtedy bol však nezvestný a konalo sa proti nemu ako proti ušlému, pričom hľadaný bol aj Interpolom. Nigut zmizol v roku 2013 po tom, čo sa mu v lokalite Jahodná pri Košiciach nepodarilo na objednávku zavraždiť podnikateľa z Gelnice.

Z vraždy Niguta obvinili pôvodne štyroch ľudí, okrem Radovana V. a Ladislava A. aj Františka D. ml. a Juraja B. Tí podľa medializovaných informácii spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Začal sa súd v kauze vraždy mafiána Niguta, obžalovanej dvojici hrozia výnimočne vysoké tresty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sneženie aj poľadovica, meteorológovia vydali výstrahy pre viaceré okresy Slovenska
<< predchádzajúci článok
Akcia Mikuláš v Pentagone dopadla úspešne, polícia zatkla šesť osôb a odstrihla vetvu dodávateľov (foto+video)