Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. júna 2006

Allianz sa chystá zrušiť tisícky pracovných miestNemecká poisťovňa Allianz pravdepodobne zruší niekoľko tisíc pracovných miest v rámci svojho reštrukturalizačného programu. Informoval o tom nemecký nedeľník Frankfurter Allgemeine ...Zdieľať

FRANKFURT 19. júna (WEBNOVINY) - Nemecká poisťovňa Allianz pravdepodobne zruší niekoľko tisíc pracovných miest v rámci svojho reštrukturalizačného programu. Informoval o tom nemecký nedeľník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, podľa ktorého sa takéto rozhodnutie očakáva na pondelkovom zasadaní predstavenstva spoločnosti. Bez uvedenia zdroja noviny napísali, že by mohli byť zrušené aj dve zo šiestich regionálnych riaditeľstiev firmy. Tieto škrty by boli dodatočným opatrením k zrušeniu takmer 1 000 pracovných miest v Dresdner Bank, ktorú Allianz kúpila v roku 2001, uviedli noviny.

Vyjadrenie poisťovne Allianz sa agentúre Reuters zatiaľ nepodarilo získať. Oznámenie o možnom zrušení pracovných miest sa očakávalo v priebehu tohto týždňa ako súčasť opatrení v rámci jej úsilia o zoštíhlenie svojich európskych aktivít. V prvom štvrťroku Allianz informovala o 34 % náraste čistého zisku spoločnosti, no generálny riaditeľ spoločnosti Michael Diekmann sa vyjadril, že sa usiluje o ďalšie úsporné opatrenia v Dresdner Bank, ktorá v posledných piatich rokoch vykazovala veľké straty. Od roku 2000 Dresdner bank zrušila 16 000 pracovných miest a dobre informovaný zdroj uviedol minulý mesiac pre agentúru Reuters, že banka uvažuje o zrušení stoviek pracovných miest vo svojej divízii Dresdner Kleinwort Wasserstein. Na základe aprílovej dohody so zamestnancami, Allianz prisľúbil, že do roku 2007 nebude rušiť žiadne prevádzkové pozície.

V súčasnosti pôsobí nemecká poisťovňa Allianz na Slovensku prostredníctvom spoločností Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. a Allianz - Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť, a.s., ktorá je jej dcérou. V SR pôsobí Allianz už od roku 1993, kedy začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.

SITA,Reuters


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medicína je aj po 50 rokoch proti rakovine stále bezmocná
<< predchádzajúci článok
Lesný požiar v Arizone viedol k evakuácii stoviek domov