Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

12. októbra 2012

Alternatívny spôsob zníženia dlhov eurozóny vraj neexistujeNeexistuje žiadny alternatívny spôsob na zníženie dlhu európskych krajín. V piatok to vyhlásil nemecký minister financií Wolfgang Schäuble v reakcii na štvrtkové vyjadrenia šéfky ...Zdieľať
euro dolar peniaze TOKIO 12. októbra (WEBNOVINY) - Neexistuje žiadny alternatívny spôsob na zníženie dlhu európskych krajín.


V piatok to vyhlásil nemecký minister financií Wolfgang Schäuble v reakcii na štvrtkové vyjadrenia šéfky Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeovej, podľa ktorých Grécko potrebuje viac času na splnenie plánu znižovania deficitu.

"V strednodobom období neexistuje žiadna alternatíva, ako znížiť príliš vysoké zadlženie, špeciálne a samozrejme pre... eurozónu ako celok," povedal Schäuble.

Podľa šéfky MMF Christine Lagardeovej Grécko potrebuje dvojročný odklad na splnenie plánu, podľa ktorého majú Atény znižovať svoj rozpočtový deficit. "Ďalšie dva roky sú potrebné, aby krajina vôbec dokázala zvládnuť program fiškálnej konsolidácie," uviedla Lagardeová počas návštevy Tokia.

Medzinárodný menový fond tento týždeň konštatoval, že Grécko nesplní päťročný plán znižovania dlhu, ku ktorému sa zaviazalo v rámci medzinárodnej dohody o úverovom programe v objeme 130 mld. eur.

Verejný dlh Grécka podľa inštitúcie do roku 2017 klesne na 152,8 % hrubého domáceho produktu (HDP) krajiny, dohoda s MMF a EÚ však počítala s jeho znížením na 137,3 % HDP.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezamestnaní si už na dohodu asi neprivyrobia
<< predchádzajúci článok
V súboji viceprezidentov vzal Joe Biden republikánov útokom

Alternatívny spôsob zníženia dlhov eurozóny vraj neexistuje - diskusné fórum čitateľov

BACA3.1. 15:51:45