Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

05. októbra 2012

MMF zhoršuje prognózu globálneho ekonomického rastuMedzinárodný menový fond (MMF) zhorší svoju prognózu tempa globálneho ekonomického rastu v tomto roku na 3,3 % a v budúcom roku na 3,6 % z predošlej odhadovanej úrovne rastu o 3,4 % v tomto roku a o 3,9 ...Zdieľať
mmf BERLÍN 5. októbra (WEBNOVINY) - Medzinárodný menový fond (MMF) zhorší svoju prognózu tempa globálneho ekonomického rastu v tomto roku na 3,3 % a v budúcom roku na 3,6 % z predošlej odhadovanej úrovne rastu o 3,4 % v tomto roku a o 3,9 % v roku 2013.


Uviedol to v piatok nemecký denník Handelsblatt. MMF očakáva, že ekonomika eurozóny sa v tomto roku zmenší o 0,4 % a v roku 2013 posilní o 0,2 %, napísal denník o obsahu najnovšej prognózy MMF, ktorú má fond zverejniť na budúci týždeň.

Denník ďalej uviedol, že MMF očakáva rast čínskej ekonomiky v budúcom roku o 8,2 %, hoci v predošlej predikcii rátal s jej rastom o 8,4 %. V prípade Indie MMF očakáva rast o 6 %, hoci jeho predošlá prognóza rátala s posilnením hospodárstva krajiny o 6,6 %.

Prognózu rastu brazílskej ekonomiky fond znižuje na úroveň 4 %. V predchádzajúcej predikcii odhadoval jej rast o 4,7 %. "Ďalšie oslabovanie globálneho ekonomického rastu v tomto a v budúcom roku sprevádza výrazné zväčšenie rizík, ktoré by mohli odhad rastu zhoršiť," citoval Handelsblatt Medzinárodný menový fond.

Výhľad globálneho rastu závisí od toho, "či eurozóna a USA podniknú energické politické kroky s cieľom stabilizovať dôveru," napísal denník v správe o novej prognóze MMF.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opitý Košičan bez vodičáku havaroval s cudzím autom
<< predchádzajúci článok
Keď je viac kalórií plusom pre zdravie

MMF zhoršuje prognózu globálneho ekonomického rastu - diskusné fórum čitateľov

Koniec krize sa nedosiahne2.1. 8:04:21