Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. novembra 2020

Alžbeta II. a princ Philip oslavujú výročie sobáša, na fotografii si pozerajú pohľadnicu od vnukovBritská kráľovná Alžbeta II. a princ Philip oslavujú v piatok 73. výročie svadby. ...Zdieľať
alzbeta ii. philip 676x468 20.11.2020  - Britská kráľovná Alžbeta II. a princ Philip oslavujú v piatok 73. výročie svadby. Kráľovský pár pri tejto príležitosti zverejnil fotografiu, na ktorej otvára pohľadnicu od svojich troch pravnukov.


Kráľovná a jej manžel na fotografii sedia na pohovke na hrade Windsor a prezerajú si pohľadnicu s vyskakovacím číslom 73 od detí ich vnuka, princa Williama a jeho manželky, vojvodkyne z Cambridgu.

Alžbeta mala iba 21 rokov, keď sa 20. novembra 1947 vo Westminsterskom opátstve vydala za poručíka kráľovského námorníctva Philipa Mountbattena, rodáka z gréckeho ostrova Korfu. Na tróne sedí od roku 1952 a vládne dlhšie ako ktorýkoľvek iný britský panovník. Jej manželstvo s princom Philipom je tiež najdlhšie v podaní všetkých britských panovníkov.

Kým kráľovná Alžbeta II. naďalej vykonáva svoje povinnosti, princ Philip (99) sa stiahol z verejného života. Pre pandémiu koronavírusu, ktorá zasiahla aj Spojené kráľovstvo, sú manželia už niekoľko mesiacov v izolácii na hrade Windsor.


Zdroj: Webnoviny.sk - Alžbeta II. a princ Philip oslavujú výročie sobáša, na fotografii si pozerajú pohľadnicu od vnukov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo kultúry spúšťa novú dotačnú schému pre tých, ktorí doteraz nemohli požiadať o pomoc.
<< predchádzajúci článok
Foto: Tatranský ľadový dóm nebude chýbať ani tento rok, organizátori pristúpili k zmenám (video)

Alžbeta II. a princ Philip oslavujú výročie sobáša, na fotografii si pozerajú pohľadnicu od vnukov - diskusné fórum čitateľov