24hod.sk    ZOH Toríno 2006

20. februára 2006

Američanky zdolali Fínky a získali bronz

Hokejistky USA zvíťazili v pondelkovom stretnutí o konečné tretie miesto na ZOH v Turíne nad Fínskom 4:0 a získali bronzové medaily. Američanky, ktoré ako favoritky prekvapujúco prehrali v semifinále ...

TURÍN 20. februára (WN/SITA) - Hokejistky USA zvíťazili v pondelkovom stretnutí o konečné tretie miesto na ZOH v Turíne nad Fínskom 4:0 a získali bronzové medaily. Američanky, ktoré ako favoritky prekvapujúco prehrali v semifinále so Švédskom, položili základ triumfu v prvej tretine. Tú po góle Stephensovej a dvoch presných zásahoch kapitánky Kingovej vyhrali 3:0. Katie Kingová v úvode druhej tretiny dosiahla hetrik, jej spoluhráčka v bránke Chanda Gunnová potrebovala na shutout iba 14 zásahov. Američanky skompletizovali medailovú zbierku zo ZOH, keď v Nagane 1998 získali zlato a o štyri roky neskôr v Salt Lake City boli strieborné.

Hokej - ženy - o 3. miesto (Palasport Olimpico):

Fínsko - USA 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Góly: 3. Stephensová (Chuová, Darwitzová), 9. Katie Kingová (Resorová), 12. Katie Kingová (Potterová), 22. Katie Kingová (Chuová, Kristin Kingová).

Vylúčené: 6:10, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tottmanová (V. Brit.) - Kieferová (Nem.), Robichaudová (Kan.), 5150 divákov