Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

27. marca 2019

Americkí vedci budú skúmať vrchy a ľadovce v Himalájach, chcú zistiť dopad klimatických zmienTím amerických vedcov v stredu odletel na misiu, počas ktorej bude skúmať dopad znečistenia na himalájske vrchy a ľadovce, ktoré sa topia v dôsledku globálneho otepľovania. Skupinu vedie John All z ...Zdieľať
nepal 676x453 KÁTHMANDU 27. marca  - Tím amerických vedcov v stredu odletel na misiu, počas ktorej bude skúmať dopad znečistenia na himalájske vrchy a ľadovce, ktoré sa topia v dôsledku globálneho otepľovania. Skupinu vedie John All z Washington University.


Nasledujúce dva mesiace strávia v regióne okolo Mount Everestu a budú zhromažďovať vzorky, skúmať ľad, sneh a vegetáciu.

Členovia tímu sa v máji vydajú na najvyššiu horu sveta a tiež na vrch Lhoce. Získané vzorky chcú potom študovať so zástupcami miestnej univerzity a vlády v Nepále.

Súčasné dáta pritom porovnajú s tými, ktoré John All získal počas misie v roku 2009. "Pozrieme sa na to, ako klimatické zmeny vplývajú na vegetáciu, sneh, dostupnosť vody pre miestnych obyvateľov a ako na nich tieto zmeny vyplývajú celkovo," vyjadril sa All pre agentúru Associated Press.


Zdroj: Webnoviny.sk - Americkí vedci budú skúmať vrchy a ľadovce v Himalájach, chcú zistiť dopad klimatických zmien © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z autobiografickej knihy M. Obamovej sa predalo už 10 miliónov kusov
<< predchádzajúci článok
Na Zvolenskom zámku sa bude hovoriť o vzniku knižnej ilustrácie

Americkí vedci budú skúmať vrchy a ľadovce v Himalájach, chcú zistiť dopad klimatických zmien - diskusné fórum čitateľov