Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

25. marca 2019

Košická zoo otvorí náučný chodník s nadživotnými 3D plazmiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta
 
Košice 25. marca (TASR) – Košická zoo v Kavečanoch plánuje otvoriť v júni interaktívny náučný chodník Lužný les. „Na 140 metroch stretnú návštevníci, okrem iného, nadživotné 3D modely plazov a obojživelníkov. Súčasťou chodníka budú aj interaktívne tabule a vyhliadkové terasy, z ktorých budú môcť návštevníci pozorovať tahry či plameniaky,“ sľubuje zoo.


Stavebný ruch vidieť v týchto dňoch za chovným zariadením gibonov zlatolícich. V zoo stavajú aj ukážkové teráriá pre pôvodné druhy plazov a obojživelníkov. Súčasťou projektu sú tiež tri voliéry, ktoré pribudli v areáli vlani.

Nový projekt vzniká vďaka slovensko-maďarskej prihraničnej spolupráci v rámci programu Interreg, zameraného na ochranu pôvodnej fauny. „Rozpočet projektu Slovenské a maďarské zoologické záhrady pre ochranu pôvodnej fauny v prihraničných regiónoch pre ZOO Košice predstavuje 542.000 eur. Hlavným partnerom tohto projektu je ZOO Budapešť, ktorá prostriedky z fondov Európskej únie (EÚ) využije na rekonštrukciu záchranného a rehabilitačného centra,“ informuje košická zoo na svojej internetovej stránke.

Pred tromi rokmi otvorili v zoo chovné zariadenie pre kozorožce sibírske, ktoré takisto financovali z prostriedkov EÚ v rámci prihraničnej slovensko-maďarskej spolupráce.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na AnimeSHOW 2019 zavíta Daniel Portman z Game of Thrones
<< predchádzajúci článok
Na Divadelnej Žiline sa predstaví desať súborov mladých divadelníkov

Košická zoo otvorí náučný chodník s nadživotnými 3D plazmi - diskusné fórum čitateľov