Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2007

Americkí vojaci navštívili bombardované miesta v SomálskuMalá skupina amerických vojakov navštívila miesta na juhu Somálska, ktoré začiatkom týždňa bombardovalo americké letectvo. Cieľom ich misie bolo identifikovať obete útokov. Informoval v piatok ...Zdieľať

WASHINGTON 12. januára (WEBNOVINY) - Malá skupina amerických vojakov navštívila miesta na juhu Somálska, ktoré začiatkom týždňa bombardovalo americké letectvo. Cieľom ich misie bolo identifikovať obete útokov. Informoval v piatok americký denník Washington Post. Návšteva zasiahnutého terénu je prvým známym prípadom prítomnosti amerických jednotiek v Somálsku od roku 1994, keď pri operácii v Mogadišo zahynuli 18 americkí vojaci.

Nemenovaný americký predstaviteľ v kenskej metropole Nairobi vo štvrtok pre agentúru AFP uviedol, že americký letecký útok na juhu Somálska nepripravil o život žiadneho z troch nahľadanejších afrických teroristov z al-Kájdy. Podľa neho išlo o útok na skupinu napojenú na al-Kájdu, pri ktorom zomrelo niekoľko ľudí, ale neboli to civilisti. Cieľom útoku však podľa neho neboli traja nahľadanejší teroristi, ako to tvrdili médiá a niektorí somálski predstavitelia.

Podľa Washington Post sa na mieste našli kusy krvavého oblečenia s dokladmi, ktoré nasvedčujú tomu, že sa na mieste nachádzal vodca vojenskej skupiny povstaleckého Hnutia islamských súdov.

Somálska vláda s odvolaním sa na americké bezpečnostné zdroje v stredu informovala, že pri americkom útoku zahynuli traja teroristi, ktorých Spojené štáty podozrievajú z účasti na útokoch na americké veľvyslanectvá v Keni a Tanzánii v roku 1988, pri ktorých zahynulo 224 ľudí. Jeden z hľadaných teroristov, Fazul Abdulláh Muhammad, údajne naplánoval aj útoky na izraelských turistov v Keni v roku 2002.

SITA/AFP/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dodávky ropy cez ropovod Družba sú stabilizované
<< predchádzajúci článok
Európsky preukaz platí aj v Rumunsku a Bulharsku

Americkí vojaci navštívili bombardované miesta v Somálsku - diskusné fórum čitateľov