29. marca 2006

Arsenal aj FC Barcelona naďalej bez prehry

Arsenal Londýn a ani FC Barcelona v deviatom tohtosezónnom zápase v prestížnej futbalovej Lige majstrov neprehrali a sú na najlepšej ceste k postupu do semifinále. Lepšiu východiskovú pozíciu si ...

LONDÝN/LISABON 29. marca (WN/SITA) - Arsenal Londýn a ani FC Barcelona v deviatom tohtosezónnom zápase v prestížnej futbalovej Lige majstrov neprehrali a sú na najlepšej ceste k postupu do semifinále. Lepšiu východiskovú pozíciu si vybudoval londýnsky klub, ktorý na štadióne Highbury vyhral nad Juvenstusom Turín 2:0. Barcelona uhrala na ihrisku Benfiky Lisabon bezgólovú remízu. Arsenal už v siedmom zápase za sebou v LM neinkasoval gól. Ako prvý rozjasal priaznivcov "kanonierov" mladučký, iba 18-ročný Španiel Fabregas. V 40. minúte Pires v polovici ihriska obral Vieiru, poslal loptu k Henrymu a francúzsky útočník sa presnou prihrávkou zaslúžil o to, že Fabregas strelil svoj druhý gól v LM v aktuálnej sezóne. Thierry Henry bol aj pri druhom góle Arsenalu. Mladý španielsky stredopoliar mu v 69. minúte opätoval presnú prihrávku a francúzsky kanonier približne z 12 metrov prekonal gólmana Juventusu Buffona. Henry zaznamenal už svoj 41. gól v Lige majstrov. Juventus Turín, ktorý hral na Highbury bez vykartičkovaného špílmachra Pavla Nedvěda, prišiel v závere duelu o Zebinu a Camoranesiho - obaja videli v 87. minúte od švédskeho rozhodcu Fröjdfeldta červenú kartu.

Barcelona mohla v Lisabone na Estadio de Luz streliť aspoň poltucet gólov, avšak aj kanonieri ako Ronaldinho, Eto´o či Larson brankára Benfiky Moretta neprekonali. Tutovku v závere I. polčasu zahodil najlepší strelec španielskej ligy Kamerunčan Samuel Eto´o, keď zoči-voči gólmanovi domáceho tímu trafil iba do Morettových nôh. V prvej časti druhej štyridsaťpäťminútovky zazvonila žrď lisabonskej bránky dvakrát - v 57. minúte po Larssonovej strele (prihrával mu Ronaldinho) a vzápätí po rohu a Mottovej hlavičke. Potom nasledovali dve veľké šance Benfiky, keď v 60. minúte najskôr striedajúci Miccoli zblízka trafil len do barcelonského gólmana Victora Valdeza a odrazenú loptu potom Brazílčan Geovanni nastrelil len obrancu van Bronckhorsta. Lisabonskí hráči mali v 72. minúte ťažké srdce na rozhodcu Bennetta, ktorý neodpískal pokutový kop za ruku Mottu v pokutovom území. Oba tímy potom ešte mali niekoľko možností na zmenu bezgólového stavu, ale obaja brankári podržali svoje mužstvá.

Odvetné zápasy sa budú hrať 5. apríla o 20.45 h.

Výsledky - súhrn:

Benfica Lisabon - FC Barcelona 0:0

ŽK: 72. Miccoli - 58. Iniesta, 73. Deco, 87. Belletti, rozhodoval: Bennett (Angl.), 65 000 divákov

Benfica Lisabon: Moretto - Ricardo Rocha, Luisao, Anderson, Leo - Beto, Petit, Manuel Fernandes - Simao, Robert (46. Miccoli) - Geovanni (68. Karagounis)

FC Barcelona: Victor Valdes - Belletti, Oleguer, Motta, van Bronckhorst - Deco (76. Gabri), van Bommel, Iniesta - H. Larsson (76. Guilly), Eto´o, Ronaldinho

Arsenal Londýn - Juventus Turín 2:0 (1:0)

Góly: 40. Fabregas, 69. Henry, ŽK: 24. Camoranesi, 52. Trezeguet, 71. Vieira, 81. Zebina (všetci Juventus), ČK: 87. Camoranesi po druhej ŽK, 89. Zebina po druhej ŽK, rozhodoval: Fröjdfeldt (Švéd.), 35 472 divákov

Arsenal Londýn: Lehmann - Eboue, Toure, Senderos, Flamini - Hleb, Fabregas, Gilberto Silva, Pires - Henry, Reyes (82. van Persie)

Juventus Turín: Buffon - Zambrotta, Thuram, F. Cannavaro, Zebina - Camoranesi, Emerson, Vieira, Mutu (72. Chiellini) - Ibrahimovič, Trezeguet (79. Zalayeta)