17. mája 2014

Arsenal získal Pohár FA, vo finále zdolal Hull 3:2 po predĺžení

Hráči Arsenalu Londýn oslavujú zisk anglického Pohára FA 17. mája 2014 v Londýne. Futbalisti Arsenalu Londýn sa stali víťazmi prestížneho anglického Pohára FA, keď v sobotňajšom finále zdolali vo Wembley 3:2 po predĺžení Hull ...

Hráči Arsenalu Londýn oslavujú zisk anglického Pohára FA 17. mája 2014 v Londýne. Futbalisti Arsenalu Londýn sa stali víťazmi prestížneho anglického Pohára FA, keď v sobotňajšom finále zdolali vo Wembley 3:2 po predĺžení Hull City. Foto: TASR/AP
Londýn 17. mája (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn sa stali víťazmi prestížneho anglického Pohára FA, keď v sobotňajšom finále zdolali vo Wembley 3:2 po predĺžení Hull City. Pre "gunners" je to vôbec prvá veľká trofej od roku 2005, keď tiež vyhrali FA Cup. Celkovo Arsenal vyhral túto prestížnu trofej 11-krát v histórii.

Zverenci trénera Arsene Wengera z Francúzska vyrovnali v počte výhier v FA Cupe doterajšieho rekordéra Manchester United. Čakanie na trofej prerušili po deviatich rokoch. Drámu vo Londýne sledovalo na tribúnach takmer 90.000 divákov.

Futbalisti Hullu mali vynikajúci vstup do stretnutia, v úvode zaskočili favorita a už vo ôsmej minúte vyhrávali 2:0. O prvý presný zásah stretnutia sa postaral v 4. minúte Chester, ktorý sa v šestnástke dostal k odrazenej lopte a poslal ju do protipohybu brankára. "Kanonieri" sa ani nestihli spamätať a už prehrávali 0:2. Vo 8. minúte prišiel ďalší center do vápna, Fabianski prvú strelu ešte kryl, no na druhú z kopačky Daviesa už nemal nárok. Arsenal sa po šokujúcom úvode otriasol a v 17. minúte sa mu podarilo znížiť, keď sa trafil Cazorla. Londýnčania postupne prebrali taktovku hry, držali loptu, no dlho si nevedeli vypracovať šancu na vyrovnávajúci gól. Navyše si museli dávať pozor na brejky súpera. V 71. minúte sa im to už podarilo. Cazorla poslal center do šestnástky a Koscielny umiestnil loptu do siete - 2:2. Arsenal mohol rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase, no Gibbs ani Giroud svoje šance nepremenili. Zápas tak pokračoval v predĺžení, v ktorom rozhodol v 109. minúte gól Ramseyho.

Pohár FA - finále:

Arsenal Londýn - Hull City 3:2 pp (2:2, 1:2)
17. Cazorla, 71. Koscielny, 109. Ramsey - 4. Chester, 8. Davies. Rozhodca: Probert, ŽK: Giroud - Huddlestone, Meyler, Davies, 89.345 divákov.