06. januára 2015

AS Rím vyhral v Udinese, AC Miláno prehralo s nováčikom

Útočník Sassuola Simone Zaza (druhý zľava) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól v zápase 17. kola talianskej futbalovej Serie A AC Miláno - US Sassuolo 6. januára 2015. Foto: TASR/AP
Rím 6. januára (TASR) - Futbalisti AS Rím zvíťazili v úvodnom utorňajšom zápase 17. kola talianskej Serie A na pôde Udinese 1:0 a v neúplnej tabuľke sa dotiahli na vedúci Juventus Turín. O triumfe Rimanov rozhodol v 17. minúte Davide Astori.

Jediný gól vzbudil hnev domácich hráčov, pretože nebolo jasné, či lopta po hlavičke Astoriho prešla za bránkovú čiaru. Od brvna sa totiž odrazila do zeme a potom priamo do rúk brankára, no ani televízne zábery jasne nepreukázali, či prešla za čiaru. V Serii A sa nevyužíva technológia Goal-line.

AC Miláno prekvapujúco prehralo na San Sire s nováčikom zo Sassuola 1:2, víťazný gól hostí strelil Simone Zaza. FC Janov v základnej jedenástke bez slovenského reprezentanta Juraja Kucku prehrával s Atalantou Bergamo 0:2, no napokon vybojoval aspoň remízu. Kucka nastúpil v 86. minúte. V sicílsko-sardínskej konfrontácii Palermo deklasovalo Cagliari 5:0, keď o svojom triumfe rozhodlo už v prvom polčase. Dvomi golmi sa blysol Argentínčan Paulo Dybala.