Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

13. februára 2020

Astronautka Christina Koch má po návrate z vesmíru problémy s rovnováhou a bolia ju svalyAmerická astronautka Christina Koch, ktorá sa 6. februára po takmer 11-mesačnom pobyte na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) vrátila spolu s dvomi kolegami na Zem, má problémy s rovnováhou a bolia ju ...Zdieľať
longest_spaceflight_25512 4c0e45bd802f417baaed59b14a4fa53e 676x451 13.2.2020  - Americká astronautka Christina Koch, ktorá sa 6. februára po takmer 11-mesačnom pobyte na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) vrátila spolu s dvomi kolegami na Zem, má problémy s rovnováhou a bolia ju svaly.


Na stredajšej tlačovej konferencii v Houstone novinárom povedala, že gravitácii sa prispôsobuje celkom dobre. Vo vesmíre strávila 328 dní, čo je nový ženský rekord.

Po návrate astronautku bolel krk


Prezradila tiež, že po návrate ju asi jeden deň bolel krk. "Cítila som sa ako dvojdňové dieťa, ktoré sa zo všetkých síl snaží zdvihnúť hlavu," povedala.

Astronautka je podľa vlastných slov rada, že ju neboleli nohy a nepálila koža, ako pred štyrmi rokmi jej kolegu Scotta Kellyho, ktorý mimo Zeme strávil 340 dní.

Doma ju čakali obľúbené jedlá


Koch čakali doma v texaskom Galvestone jej obľúbené jedlá, po ktorých túžila vo vesmíre. Tri dni po pristátí v Kazachstane išli spolu s manželom Bobom a ich sučkou na pláž v Mexickom zálive.

"Nie som si istá, kto bol viac nadšený z toho, že sa opäť vidíme," povedala na margo stretnutia s domácim miláčikom.

Štyridsaťjedenročná žena letela na ISS vlani v marci a v októbri bola členkou prvého čisto ženského tímu, ktorý vystúpil do otvoreného vesmíru. Na stanici sa v súčasnosti nachádzajú dvaja astronauti a jedna astronautka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Astronautka Christina Koch má po návrate z vesmíru problémy s rovnováhou a bolia ju svaly © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Don Airey & Friends – „Colosseum II Remembered tour 2020“
<< predchádzajúci článok
Sypané čaje: Vychutnajte si čaro pohody za každých okolností!