Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. mája 2007

Austrálsky premiér John Howard nahneval nábytkársku spoločnosť IKEAInzerátom vyzvala švédska nábytková firma IKEA vo štvrtok austrálskeho premiéra Johna Howarda, aby vybavil svoju vládu červenými otáčacími stoličkami jej výroby.Zdieľať
  Istý vládny predstaviteľ ich totiž označil za podradné.

      Oznam vyšiel po tom, ako sa počas zasadania parlamentu ukázalo, že austrálska vláda zakúpila pre svojich úradníkov sadu stoličiek z peňazí daňových poplatníkov, pričom za každú jednu stoličku zaplatila takmer 3000 austrálskych dolárov (približne 62.000 Sk).
      IKEA sa zamerala na predstaviteľa parlamentu Dona Randalla, ktorý sa snažil obrániť premiéra tvrdením, že by nemal kupovať druhotriedne stoličky spoločnosti IKEA.
      Globálny veľkoobchod s nábytkom svoju odozvu vo štvrtok ešte pritvrdil uverejnením reklamy, ktorá zabrala štvrť strany novín a mala titulok: "S úctou žiadame pána premiéra Johna Howarda, aby si na to sadol".
      V ozname IKEA uviedla aj fakt, že keby premiér zvolil ich tovar, daňoví poplatníci by namiesto 3000 dolárov zaplatili len 569 dolárov (približne 11.000 Sk) za stoličku.  
      "Premiér John Howard chce minúť takmer 3000 dolárov na jednu stoličku, zatiaľ čo táto tu ponúka kvalitu, dizajn a komfort len za 569 dolárov," stojí v ozname.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj priateľská atmosféra summitu prezidentov v Brne vraj môže za otepľovanie
<< predchádzajúci článok
Posilnenie rôznych hodnôt obohacuje zjednotenú Európu

Austrálsky premiér John Howard nahneval nábytkársku spoločnosť IKEA - diskusné fórum čitateľov