27. septembra 2014

Banská Bystrica prehrala s Košicami 0:2

Na snímke stredopoliar Branislav Ľupták z Dukly (vpravo), obranca Mikuláš Tóth (uprostred) a stredopoliar Tomáš Huk (obaja MFK) v zápase 12. kola futbalovej Fortuna ligy Dukla Banská Bystrica - MFK Košice v Banskej Bystrici v sobotu ...

Na snímke stredopoliar Branislav Ľupták z Dukly (vpravo), obranca Mikuláš Tóth (uprostred) a stredopoliar Tomáš Huk (obaja MFK) v zápase 12. kola futbalovej Fortuna ligy Dukla Banská Bystrica – MFK Košice v Banskej Bystrici v sobotu 27. septembra 2014. Foto: Dušan Hein
Banská Bystrica 27. septembra (TASR) - Pred zápasom aktuálna tabuľka jasne napovedala, o aké dôležité body sa bojuje. Za sebou sa zoradilo päť jedenásťbodových tímov a medzi nimi práve aktéri súboja na Štiavničkách. Každá jedna chyba mohla byť rozhodujúca, a práve takú vyrobil brankár Boroš. V 30. min po rýchlej akcii Huka a Viazanka lopta putovala k Haskičovi a jeho 'placírka' skončila na prekvapenie všetkých v bránke. Brankárovi Borošovi prepadla trestuhodne cez ruky a mohol sa začervenať od hlavy až po päty. Dukla, ktorej obranný rad vystužil staronový hráč Adámik, si napriek nepriaznivému stavu vytvorila v prvom polčase územnú prevahu, loptu mala častejšie vo svojej moci a vypracovala si aj jednu väčšiu šancu.

V 15. min po nahrávke od Mazana musel po strele obratného Šovčíka zachraňovať Tofiloski. Aj v 6. min spálil dobrú príležitosť, keď po spolupráci s Luptákom namieril hlavou ponad. Hostia si okrem gólu už nič vážne nevytvorili a jedine Hukova hlavička po rohu Šinglára by si zaslúžila vážnejší prívlastok, to by však musel Huk mieriť presnejšie a razantnejšie. Po zmene strán domáci trpezlivo čakali na svoju chvíľu, trochu to však preháňali, a tak hral, najmä po brejkoch, spočiatku viac súper ako oni. Obe mužstvá si viac vybíjali energiu v strede poľa a pred bránkami im dochádzal dych. Až prišla 74. minúta a Škutka hlavou po centri Haskiča pridal druhý gól Košičanov, čo už bolo na málo tvorivú Duklu priveľa.

Zlaté Moravce porazili Spartak Trnava 2:1

Úvodné minúty stretnutia priniesli vzruch na oboch stranách. V 5. minúte sa po chybe Chrena rútil sám na Kováča Mikovič, avšak v koncovke zlyhal. Na opačnej strane Ďurica uvoľnil Charizopulosa, ten z ostrého uhla poslal loptu pozdĺž celej brány mimo. Po štvrťhodine hry sa oprel do lopy z hranice šestnátky Chren, jeho prudkej strele však chýbali decimetre. Do vedenia išli domáci v 29. minúte, keď vydarenú akciu po osi Orávik - Charizopulos zakončil parádnou strelou pod brvno Sabo - 1:0. V závere prvého dejstva skúšal šťastie ešte hosťujúci Kuzma, z osemnástich metrov však prestrelil.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci. V 47. minúte sa ocitol v dobrej pozícii po centri Orávika Nikolič, lopta z jeho hlavy len tesne minula pravú žrď. O štyri minúty neskôr rozohral Sabo štandardnú situáciu, Charizopulos šikovne predĺžil na zadnú tyč a tentoraz sa už Nikolič nepomýlil - 2:0. Po hodine hry sa po zmätkoch v pokutovom území domácich k odrazenej lopte dostal Erik Sabo, z dvanástich metrov však nenamieril presne. Od tohto momentu sa hostia čoraz viac tlačili pred pokutové územie, ale tam ich snaha končila. Domáci pozorne bránili a čakali na rýchle protiútoky. Po jednom z nich sa v 77. minúte v dobrej streleckej príležitosti ocitol Charizopulos, jeho prízemnú strelu Rusov zneškodnil. Trnavskú nemohúcnosť podčiarkol v 80. minúte Čonka nevydarenou strelou do nebies. O šesť minút neskôr sa po strete Nikoliča so Špalekom kopala penalta a Erik Sabo prudkou strelou pod brvno upravil na konečných 1:2 z pohľadu hostí.

Dukla B. Bystrica - MFK Košice 0:2 (0:1)

Góly: 30. Haskič, 74. Škutka. Rozhodca Pavlík, ŽK: Šumský - Sekulič, Škutka, Haskič, 1180 divákov.

Dukla B. Bystrica: Boroš - Vajda, Adámik, Savič - Lipták - Mazan, Ľupták, Wojnar (73. Polievka), Kupec (60. Šumský) - Střihavka (25. Dolný), Šovčík
MFK Košice: Tofiloski - Tóth (70. Novák), Kavka, Ostojič, Sekulič - Viazanko, Šinglár (85. Vancák), Huk (88. Bašista), Bukata, Haskič - Škutka

ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 2:1 (1:0)

Góly: 29. P. Sabo, 52. Nikolič - 87. E. Sabo (z 11 m). Rozhodoval: Straka, ŽK: Kováč (Z. Moravce), 1768 divákov

ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Pavlenda, Nikolič, Pintér, Chren - Djuričič - Orávik, P. Sabo, Charizopulos (88. Mujkoš), Mikinič (81. Valenta) - Ďurica (90.+1 Sukisa)
Spartak Trnava: Rusov - Janečka, Bortel, Greššák, Čonka - Casado - E. Sabo, Vlasko (64. Schranz), Kuzma (57. Špalek), Jendrišek - Mikovič (57. Vyskočil)