27. novembra 2012

Banská Bystrica zvíťazila v Poprade po nájazdoch

Výsledok 25. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 5:6 po sam. nájazdoch (1:2, 4:2, 0:1 - 0:0, 0:1) Góly: 17. R. Tomas (Kovačevič), ...

hkm zvolen a hc05 banska bystrica BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) - Výsledok 25. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 5:6 po sam. nájazdoch (1:2, 4:2, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. R. Tomas (Kovačevič), 22. Hvila (Klouda, Vandas), 27. Jabrocký (M. Kurali, J. Špelda), 38. Vandas (Balán, Hvila), 38. Hvila (Vandas, Balán) - 10. B. Jankovič (Nemček), 14. Kubka (Bambúch), 26. Lunter (Handzuš), 32. Lunter (Handzuš, M. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd Handzuš
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: Lunter (B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner -Junek, Tornay, 1643 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, Jáchym, J. Špelda, M. Kurali, D. Kramár - Vandas, Balán, Hvila - R. Tomas, Klouda, D. Buc - Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký - Gríger, S. Takáč, Homa
Banská Bystrica: Slipčenko (38. Dzubina) - M. Styk, Richter, Bambúch, Kubka, Novajovský, J. Predajniansky, Zigo, Ketner - Lunter, Handzuš, Hudec - Juraj Sýkora, Heizer, Lukacevic - Nemček, Češík, B. Jankovič - Marcinek, Petro, Šimun

I. tretina

Už v 29. sekunde Richter fauloval domáceho Balána, no ten nepremenil trestné strieľanie.

Poprad mal síce v úvodných minútach prevahu, no v 10. min nenápadne zaútočil Jankovič a Sidorovi prepadol puk až do siete - 0:1.

Domáci boli otrasení, vzápätí dva razy faulovali a Kubka strelou od modrej v dvojnásobnej výhode zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Poprad sa otriasol zo šoku a dokázal ešte pred odchodom do kabín znížiť, keď Klouda "nabil" Tomasovi. Zohranú kombináciu si táto dvojica zopakoval ešte raz, no už bez gólového efektu.

II. tretina

Druhá časť priniesla bohaté gólové predstavenie a popradské kulisy sledovali až šesť gólov. Najskôr Hvila vyrovnal z dorážky, no hostia sa ešte dvakrát dostali do vedenia, na dva presné zásahy Lunterovi prihral Michal Handzuš.

Za Poprad na 3:3 šikovne vyrovnával Jabrocký, na 4:4 Vandas a vzápätí zabezpečil prvýkrát v zápase vedenie pre domáci tím Hvila.

III. tretina

Hostia mali v úvode tretej tretiny ideálnu šancu vyrovnať. Na trestnej lavici sedeli Jabrocký s Kloudom. Országhovi zverenci presilovku nezahrali ideálne, so strelami Richtera a Lukacevica si poradil Sidor.

Hosťom po technickom priestupku Podtatrancov pri striedaní vyšlo repete a Lukacevic vyrovnal na 5:5. Domáci chceli v ďalších minútach získať stratené vedenie, no proti Tomasovi stál pozorný Dzubina.

Na góly bohatý zápas dospel až do predĺženia, v ktorom sa o víťazovi nerozhodlo. V nájazdoch uspel len hosťujúci Handzuš a zabezpečil Banskej Bystrici dva body.