Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. novembra 2011

Barack Obama sa bozkáva s Hugom ChávezomBúrlivé reakcie vyvolala v stredu nová kampaň talianskej odevnej firmy Benetton. Tá sa v médiách a vo svojich predajniach po celom svete rozhodla zverejniť fotomontáže znepriatelených ...Zdieľať
obama sa bozkava s chavezom RÍM 17. novembra (WEBNOVINY) - Búrlivé reakcie vyvolala v stredu nová kampaň talianskej odevnej firmy Benetton.


Tá sa v médiách a vo svojich predajniach po celom svete rozhodla zverejniť fotomontáže znepriatelených svetových lídrov, ktorí sa bozkávajú.

Benetton sa údajne inšpiroval legendárnym gestom niekdajšieho lídra Sovietskeho zväzu Leonida Brežneva a vtedajšieho lídra východného Nemecka Ericha Honeckera, ktorého Brežnev pobozkal na ústa.

Na plagátoch, ktoré sú súčasťou kampane Benettonu s názvom Unhate (Stop nenávisti), sa tak objavili exkluzívne dvojice v intímnom kontakte.

Nechýbajú medzi nimi americký prezident Barack Obama bozkávajúci raz svojho venezuelského náprotivka Huga Cháveza a potom čínskeho prezidenta Chu Ťin-tchaa, izraelský premiér Benjamin Netanjahu a palestínsky prezident Mahmúdom Abbásom či nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Nicolas Sarkozy.Benetton pôvodne chcel zverejniť aj Merkelovú bozkávajúcu sa s dnes už bývalým talianskym premiérom Silviom Berlusconim, no nakoniec tak neurobil. Firma však nezabudla na lídrov Severnej a Južnej Kórey - a vodca Kim Čong-il tak bozkáva prezidenta Lia Mjung-paka.

Najväčší pobúrenie však vyvolal plagát, na ktorom sa v intímnom kontakte objavili pápež Benedikt XVI. a egyptský imám Ahmad el-Tajíb. Vatikán sa voči tomu rázne ohradil a žiada o stiahnutie fotomontáže. Cirkev to označila za "absolútne neprijateľné použitie obrazu svätého otca".

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo štvrtok v noci môže slabo snežiť a padať mrznúci dážď
<< predchádzajúci článok
Produkcia stavbárov SR bola lepšia ako priemer EÚ