30. januára 2016

Barcelona otočila šláger s Atleticom a je na čele La Ligy

Na snímke vpravo uruguajský útočník Barcelony Luis Suarez oslavuje gól, vľavo jeho argentínsky spoluhráč v útoku Lionel Messi v zápase 22. kola španielskej futbalovej Primera division FC Barcelona - Atletico Madrid v sobotu 30. ...

Na snímke vpravo uruguajský útočník Barcelony Luis Suarez oslavuje gól, vľavo jeho argentínsky spoluhráč v útoku Lionel Messi v zápase 22. kola španielskej futbalovej Primera division FC Barcelona - Atletico Madrid v sobotu 30. januára 2016. Foto: TASR/AP
Barcelona 30. januára (TASR) - Futbalisti úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona zdolali v sobotňajšom šlágri 22. kola La Ligy druhý tím súťaže Atletico Madrid tesne 2:1. Hostia dohrávali zápas iba s deviatimi hráčmi po tom, čo predčasne putovali pod sprchy obrancovia Filipe Luis a Diego Godin. Zverenci trénera Luisa Enriqueho sa tak osamostatnili na čele tabuľky, pred Atleticom majú náskok troch bodov a zápas k dobru. Tretí je Real Madrid, ktorý stráca na "Barcu" aktuálne sedem bodov, manko však môže skresať v nedeľu v prípade úspechu v domácom dueli s Espanyolom.

Šláger na Nou Campe lepšie rozbehlo Atletico, už v 10. minúte využil nedôslednosť domácich obrancov úplne voľný Koke, ktorý po centri Saula Nigueza z pravej strany strelou z prvej prekonal Claudia Brava. Majster potom zapol, v 29. minúte ešte Oblak zlikvidoval pokus Luisa Suareza, ale o minútu neskôr už slovinský brankár ťahal loptu zo svojej siete, keď prihrávku Jordiho Albu zužitkoval Lionel Messi. Obrat dokonal v 38. minúte Suarez, ktorý si nabehol na dlhý pas Daniho Alvesa a nedal šancu brankárovi hostí - 2:1. Situáciu si Atletico ešte viac skomplikovalo minútu pre prestávkou, keď Filipe Luis si za šlapák na Messiho vyslúžil od rozhodcu červenú kartu. A to nebolo všetko, v 65. minúte putoval po druhej žltej karte predčasne z ihriska aj kľúčový muž defenzívy Atletica Godin a hostia tak dohrávali s ôsmimi hráčmi v poli. Barcelona oslabeného súpera pritlačila, dobrú príležitosť na poistenie vedenia mal bývalý hráč Atletica Arda Turan, ktorý si vytvoril priestor na zakončenie, ale jeho pokus minul ľavú žrď. Domáci si v závere pohodlne ukontrolovali náskok a po záverečnej siréne mohli sláviť štvrtý ligový triumf v rade.

Španielsko - La Liga - 22. kolo:

FC Barcelona - Atletico Madrid 2:1 (2:1)
Góly: 30. Messi, 38. Suarez - 10. Koke, ČK: 44. Filipe Luis, 65. Godin (obaja Atletico) po druhej ŽK, 94.990 divákov.