07. októbra 2019

Barcelona rozdrvila v lige Sevillu, no dohrala len s deviatimi hráčmi

Hráči Barcelony sprava Luis Suarez, Lionel Messi a Sergi Roberto oslavujú víťazstvo. Foto: TASR/AP
Madrid 7. októbra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom zápase 8. kola španielskej ligy doma nad FC Sevilla 4:0, no duel dohrali len s deviatimi hráčmi. Katalánci sa tak posunuli na druhé miesto tabuľky, na vedúci Real strácajú dva body.

Domáci rozhodli duel už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. O góly sa postarali postupne Luis Suarez, ktorý predviedol nožničky, Arturo Vidal a Ousmane Dembélé. Konečné skóre stanovil v 78. minúte z priameho kopu Lionel Messi. Barcelona však prišla v napätom závere o dvojicu hráčov, keď dostali červené karty Ronald Araujo a Dembélé.

Hráči RCD Mallorca zvíťazili na vlastnom ihrisku nad Espaňolom Barcelona 2:0 a zaznamenali druhý triumf v sezóne. V domácom drese odohral celý duel slovenský obranca Martin Valjent.

Celta Vigo zvíťazila nad Bilbaom 1:0 vďaka gólu Iaga Aspasa zo 74. minúty. V drese domácich hral do 82. minúty slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorého vystriedal Pape Cheikh Diop. Atletico Madrid zaváhalo na pôde Valladolidu, keď uhralo len bezgólovú remízu. Na vedúci Real Madrid tak stráca tri body.