29. januára 2011

BASKETBAL: Extraliga mužov - 33. kolo - sobota - súhrn

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 33. kola slovenskej extraligy mužov v basketbale

BK Inter Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 73:76 (17:22, 22:11, 15:23, 19:20)

Najviac bodov: Lukjanec 26, Miloševič 11, Holmes 10 - L. Johnson 16, Baldovský 14, Baťka 12
TH: 20/17 - 20/12, trojky: 4 - 2, fauly: 20 - 20, rozhodovali: Gabara, Margala a Szibilla, 800 divákov
Bol to veľmi zaujímavý zápas. Spočiatku držali taktovku v rukách Spišiaci, ktorý v 14. min viedli najvyšším skóre 28:20. Domáci sa ujali prvý raz vedenia až v 19. min - 34:33 a zdalo sa, že ovládnu dianie na ihrisku. Tobôž, keď po zmene strán získali v 24. min deväťbodový náskok 48:39. Potom sa však zápas znova vyrovnal a dráma vyvrcholila dve sekundy pred koncom. Vtedy Baldovský najprv premenil prvý trestný hod, po jeho druhom pokuse a súboji pod košom sa lopta odrazila späť k nemu a "dvojku" uzavrel skóre na 76:73.

BC Prievidza - ŠKP Banská Bystrica 67:54 (19:14, 21:13, 17:20, 10:7)
Najviac bodov: Boyd 17, Hallett 16, Szalay 10 - Hovaňák 12, Immink 9, Cvitanovič 8
TH: 25/21 - 8/5, trojky: 4 - 3, fauly: 14 - 22, rozhodovali: Ženiš, Karniš a Daňo, 2200 divákov
Zápas plnú prievidzskú halu veľmi nenadchol. Súperi sa v prvej štvrtine striedali vo vedení, až v jej závere domáci odskočili a v ďalšej časti náskok zvýšili. Hostia držali s Prievidžanmi krok v tretej desaťminútovke a udržali sa v hre o víťazstvo. Kvalitu záverečnej štvrtiny dokumentuje skóre 10:7.

BK SPU Nitra - BK Váhostav-SK Žilina 81:76 (12:20, 18:15, 22:26, 29:15)
Najviac bodov: Bosák 22, Montgomery a Moore po 18, Erwin 14 - Stojanovič a Carter po 16, Závodný 13, Tilandy a Djurkovič po 11
TH: 21/15 - 27/20, trojky: 4 - 6, fauly: 24 - 24, rozhodovali: Pipíška, Mlynský a Doušek, 450 divákov
Tridsaťpäť minút zápasu boli hostia lepším tímom, kým domáci pokračovali v trápení zo Spiša. V 36. minúte Bosák päťbodovou šnúrou vyrovnal na 67:67. V záverečných okamihoch Nitra stále tesne viedla a umnou hrou si napokon víťazstvo udržala.