25. apríla 2012

Bayern postúpil do finále LM, Ronaldo nedal penaltu

Futbalisti Bayernu Mníchov sa v stredu stali po FC Chelsea druhým finalistom tohtosezónnej edície Ligy majstrov 2011/2012. V strhujúcom odvetnom stretnutí semifinále tejto súťaže na ...

bayern real madrid MADRID 25. apríla (WEBNOVINY) - Futbalisti Bayernu Mníchov sa v stredu stali po FC Chelsea druhým finalistom tohtosezónnej edície Ligy majstrov 2011/2012.

V strhujúcom odvetnom stretnutí semifinále tejto súťaže na Štadióne Santiaga Bernabéua v Madride o tom rozhodol až rozstrel zo značky pokutového kopu, keďže v riadnom hracom čase aj po predĺžení sa duel skončil 2:1 pre španielsky klub.

Ako je známe, v úvodnom meraní síl dosiahli Bavori na vlastnom trávniku rovnaký výsledok.

Ronaldo v úvode strelil dva góly

Madridčania nastupovali do stretnutia s cieľom zmazať jednogólové manko z minulotýždňového prvého zápasu a postúpiť po desiatich rokoch do finále európskeho pohára číslo jeden. Už v 6. min Cristiano Ronaldo bezpečne premenil pokutový kop, ktorý rozhodca nariadil za hru rukou rakúskeho obrancu hostí Davida Alabu vo vlastnom pokutovom území. Portugalčan bol aj na konci akcie v 14. min, po vysunutí Mesuta Özila umiestnil loptu k pravej žrdi bránky Manuela Neuera, pričom pre rodáka z Madeiry to bol desiaty presný zásah v prebiehajúcom ročníku LM.

V prvom polčase aktívnejší hostia sa dočkali v 27. min, kedy Holanďan Arjen Robben zužitkoval pokutový kop po faule Pepeho na Gómeza a znížil na 1:2 z pohľadu Bayernu.

Strelci nechali vyniknúť brankárov

V druhom polčase a ani v predĺžení gól aj napriek množstvu šancí nepadol, na rad prišla jedenástková lotéria. Strelci na oboch stranách v nej nechali viac vyniknúť gólmanov Casillasa a Neuera. O postupe Bavorov rozhodol v piatej sérii stredopoliar Bastian Schweinsteiger.

Real Madrid sa s Bayernom stretol v semifinále európskych pohárov päťkrát a štyrikrát boli úspešnejší Nemci (1976, 1987, 2001, 2012), len v jedinom prípade si postup vybojovali Španieli (2000). Rozhodujúci súboj o "ušatú trofej" sa uskutoční v sobotu 19. mája v mníchovskej Allianz Arene - domovskom stánku Bayernu Mníchov.

Výsledok stredajšieho odvetného stretnutia semifinále futbalovej Ligy majstrov 2011/2012 (hralo sa na odvetu):

Real Madrid (Šp.) - Bayern Mníchov (Nem.) 2:1 po predĺžení (2:1, 2:1) - na strely zo značky pok. kopu 1:3, prvý zápas: 1:2, do finále postupuje Bayern Mníchov

Góly: 6. a 14. Cristiano Ronaldo (prvý z pok. kopu) - 27. Robben (z pok. kopu), ŽK: 27. Pepe, 59. Arbeloa, 115. Granero - 6. Alaba, 90. Robben, 102. Luiz Gustavo, 104. Badstuber, rozhodoval: Kassai (Maď.), 81 000 divákov
Pokutové kopy: Alaba - 0:1, Cristiano Ronaldo - nedal, Gómez - 0:2, Kaká - nedal, Kroos - nedal, Xabi Alonso - 1:2, Lahm - nedal, Sergio Ramos - nedal, Schweinsteiger - 1:3

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di María (75. Kaká), Mesut Özil (111. Granero), Cristiano Ronaldo - Benzema (106. G. Higuaín)
Bayern Mníchov: Neuer - Lahm, J. Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Robben, Kroos, Ribéry (95. T. Müller) - Gómez