04. januára 2010

Beck prehral vo finále kvalifikácie v Dauhe

Slovenský tenista Karol Beck prehral v pondelňajšom stretnutí finálového 3. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe ...

DAUHA 4. januára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v pondelňajšom stretnutí finálového 3. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe (dotácia 1,024 milióna USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s nenasadeným americkým ľavákom pochádzajúcim z Havaja Rylerom DeHeartom v ich premiérovom vzájomnom súboji 4:6, 3:6.

Dvadsaťsedemročný zvolenský rodák Beck, ktorý bol v miestnej eliminácii nasadený ako druhý, figuruje na 114. mieste vo svetovom rebríčku, jeho aktuálny premožiteľ je na 241. pozícii a nikdy nebol nad 197. priečkou. DeHeart si týmto úspechom proti zverencovi Jána Krošláka sám venoval dodatočný darček k nedeľňajším 26. narodeninám.

Niekdajší 36. muž renkingu Beck si odnáša 6 bodov do počítačového poradia a šek na 1650 USD. Na podujatie v Khalifa International Tennis & Squash Complexe na adrese Majlis Al-Taawon v lokalite Al Dafna však tentoraz nebude mať také príjemné spomienky ako vlani. Vtedy sa ako kvalifikant prebojoval do osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže, v ktorom si zahral so Španielom Rafaelom Nadalom (1:6, 2:6).

Ryler DeHeart (USA) - Karol Beck (2-SR) 6:4, 6:3