07. júna 2012

Bežkyňa Klocová zlepšila rekord, poriadne to bolelo

Slovenská reprezentantka Lucia Klocová (AK ZTS Martin) obsadila vo štvrtkovom behu na 1500 m na mítingu Bislett Games, piatom podujatí prestížneho atletického seriálu Diamantová liga IAAF 2012 v nórskom Osle, ...

bez nazvu OSLO 7. júna (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Lucia Klocová (AK ZTS Martin) obsadila vo štvrtkovom behu na 1500 m na mítingu Bislett Games, piatom podujatí prestížneho atletického seriálu Diamantová liga IAAF 2012 v nórskom Osle, 11. miesto a časom 4:07,99 min o 87 stotín zlepšila vlastný slovenský rekord z 22. augusta 2010 v Dubnici nad Váhom.

Zverenkyňa trénera Pavla Slouku v siedmej tisícpäťstovke v kariére zároveň splnila B-limit na OH v Londýne (4:08,90) a aj limit SAZ na júnové majstrovstvá Európy v Helsinkách.

"No, zatiaľ to medzi mnou a tisícpäťstovkou ani po prvom ostrom rande na Diamantovej lige stále nie je láska," vtipne poznamenala po pretekoch Lucia Klocová.

"Zatiaľ stále vedie osemstovka. Uvidíme, čo bude po ďalšom behu na 1500 m. Opäť to poriadne bolelo. Slovenský rekord ma teší. Škoda len záverečných 30 metrov, keď mi už naozaj úplne došli sily."

Klocová bežala od začiatku na konci 13-členného štartového poľa, keďže na 1500 m mala v Osle veľkú medzinárodnú premiéru a minimálne skúsenosti s touto traťou. Medzičasy boli celkom prijateľné, ruská vodička Lučkinová neudala extrémne tempo - 400 m za 1:05,62, 800 m za 2:13,94 a 1200 m za 3:17,97.

Martinská špecialistka na 800 m vyčkávala až do záverečnej dvojstovky a tam nastúpila. V cieľovej rovinke ju však tesne predstihli Britka Twellová (4:07,49) a Poľka Pisová (4:07,87), no získala cenný skalp majsterky Európy z Barcelony 2010 Nurie Fernándezovej zo Španielska (4:08,82). Vyhrala Etiópčanka Aregawiová časom 4:02,42 min.