02. decembra 2018

Bežkyňa na lyžiach Johaugová zavŕšila v Lillehammeri víťazný hetrik

Nórska bežkyňa Therese Johaugová, archívna snímka.

Nórska bežkyňa Therese Johaugová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Lillehammer 2. decembra (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová triumfovala aj v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 10 km klasicky v rámci Svetového pohára v Lillehammeri a dostala sa na čelo celkového poradia. V nórskom stredisku zvíťazila o 16,8 s pred Švédkou Ebbou Anderssonovou.

Tretia bola ďalšia Nórka Ingvild Flugstad Östbergová. Johaugová po návrate do súťažného kolotoča po dopingovom treste vyhrala všetky tri distančné preteky SP. Vsobotu nenašla v Lillehammeri premožiteľku na 10 km voľnou technikou a pred týždňom ovládla vo fínskej Ruke klasickú desiatku.

Výsledky stíhacích pretekov žien na 10 km klasicky v Lillehammeri:

1. Therese Johaugová (Nór.) 29:35,5, 2. Ebba Anderssonová (Švéd.) +16,8, 3. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +17,9, 4. Charlotte Kallová (Švéd.) +23,1, 5. Krista Parmakoskiová (Fín.) +1:04,2, 6. Stina Nilssonová (Švéd.) +1:35,4, 7. Teresa Stadloberová (Rak.) +1:44,8, 8. Natalia Neprjajevová (Rus.) +2:05,3, 9. Ragnhild Hagová (Nór.) +2:13,2, 10. Sadie Bjornsenová (USA) +2:21,7

Celkové poradie SP (6): 1. Johaugová 400 bodov, 2. Anderssonová 309, 3. Kallová 289