16. marca 2012

Biatlonistka Neunerová triumfovala v pretekov žien na 7,5 km

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa stala úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne z ...

biatlon CHANTY-MANSIJSK 16. marca (WEBNOVINY) - Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa stala úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne z nedávneho šampionátu v Ruhpoldingu Nemka Magdalena Neunerová.

O 3,2 s za ňou zaostala Ukrajinka Vita Semerenková, z bronzu sa tešila Bieloruska Darja Domračevová, ktorá bola o ďalších 13 sekúnd pomalšia.

Skvelý výsledok zaznamenala Slovenka Janka Gereková, ktorá skončila ôsma. Vyrovnala tak svoje kariérne maximum v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie SP. Anastasia Kuzminová obsadila 19. miesto, Martina Chrapánová finišovala na 57. pozícii.

Výsledky - rýchlostné preteky žien na 7,5 km:
1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:11,5 min (2 trestné okruhy), 2. Vita Semerenková (Ukr.) +3,2 s (0), 3. Darja Domračevová (Biel.) +13,2 (1), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +17,5 (2), 5. Helena Ekholmová (Švéd.) +25,4 (0), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +29,4 (0), ... 8. Janka Gereková +56,8 (1), 19. Anastasia Kuzminová +1:25,9 (3), 57. Martina Chrapánová (všetky SR) +4:34,1 (3)