Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júna 2024

Biskupi Slovenska vzdali úctu odchádzajúcej prezidentke Čaputovej. Ďakujeme za službu ľuďom a vlasti, odkazujúBiskupi Slovenska poďakovali odchádzajúcej prezidentke Zuzane Čaputovej za jej službu ľuďom a vlasti. „V mene všetkých katolíckych biskupov Slovenska vám ...Zdieľať
6669b440d0b40391548671 676x551 14.6.2024 (SITA.sk) - Biskupi Slovenska poďakovali odchádzajúcej prezidentke Zuzane Čaputovej za jej službu ľuďom a vlasti.


„V mene všetkých katolíckych biskupov Slovenska vám vyjadrujem vďaku za hľadanie spôsobov dialógu, ako i konkrétnej pomoci mnohým dielam, projektom i jednotlivcom, pre ktorých ste sa stali hlasom, lebo by inak boli prehliadnutí či nepočutí,“ uviedol v liste prezidentke košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober a zároveň predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Ocenili jej angažovanosť


Zdôraznil, že si osobitne cení jej angažovanosť a pomoc pri návšteve pápeža Františka na Slovensku. Taktiež aj to, že sa v mnohých i v týchto posledných náročných situáciách snažila prekonať ťažkosti a zostať otvorená spolupráci pre dobro občanov Slovenskej republiky.

„Ak v našej komunikácii chýbali správne slová alebo vyslovené mohli byť zle chápané, prosím, prijmite ospravedlnenie,“ uviedol predseda KBS.

Poblahoprial aj nastupujúcemu prezidentovi


„Nech vás dobrotivý Pán odmení za vašu službu ľuďom a našej vlasti,“ zaželal prezidentke arcibiskup Bober a zároveň ju povzbudil, aby mala silu a odvahu naďalej pracovať v nových formách pre dobro každého človeka, najmä tých, ktorí sú slabí a ohrození.

V mene KBS Mons. Bober tiež vyslovil blahoprianie Petrovi Pellegrinimu k prevzatiu úradu prezidenta Slovenskej republiky. Prial mu, aby v zložitom období, v ktorom sa Slovensko nachádza, hľadal možnosti spolupráce, dialógu a prispieval k formovaniu obyvateľov Slovenska tak, aby rástla vzájomná solidarita a úcta.


Zdroj: SITA.sk - Biskupi Slovenska vzdali úctu odchádzajúcej prezidentke Čaputovej. Ďakujeme za službu ľuďom a vlasti, odkazujú © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová: Najcennejším pre Slovensko sú ľudia, ktorí sa usilujú robiť z krajiny lepšie miesto pre život (foto)
<< predchádzajúci článok
Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru