Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

04. septembra 2011

Bolt sa postaral o svetový rekord na štafeteAni atletické majstrovstvá sveta v kórejskom Dägu nebudú bez svetového rekordu, o jediný prepis historických tabuliek sa v záverečnej disciplíne šampionátu postarala štafeta Jamajky na 4x100 m. ...Zdieľať
bolt DÄGU 4. septembra (WEBNOVINY) - Ani atletické majstrovstvá sveta v kórejskom Dägu nebudú bez svetového rekordu, o jediný prepis historických tabuliek sa v záverečnej disciplíne šampionátu postarala štafeta Jamajky na 4x100 m. Kvarteto Nesta Carter, Michael Frater, Yohan Blake, Usain Bolt dosiahlo výkon 37,04 s, čím o šesť stotín prekonalo doterajšie maximum jamajskej štafety z olympijských hier 2008 v Pekingu. Striebro si v Dägu vybojovali Francúzi a bronz šprintéri zo Svätého Krištofa a Nevisu. V 35 rokoch sa tak Kim Collins tešil z druhého cenného kovu na dráhe v Dägu.


Jamajská štafeta dosiahla rekord aj napriek absencii zraneného Asafu Powella. Jamajčania v tomto zložení bežali prvý raz, Usain Bolt mal premiéru na pozícii finišmana, ktorá doteraz patrila Powellovi. Jamajčania boli od prvého úseku suverénni, za nimi sa odohrávala veľká dráma. Poslednú odovzdávku nezvládli Američania Darvis Patton a Walter Dix, čo rozhodilo aj vo vedľajšej dráhe bežiacich Britov a obe štafety predčasne skončili.

Výsledky:
MUŽI
4x100 m: 1. Jamajka (Nesta Carter, Michael Frater, Vohan Blake, Usain Bolt) 37,04 - svetový rekord, 2. Francúzsko (Teddy Tinmar, Christophe Lemaitre, Yannick Lesourd, Jimmy Vicaut) 38,20, 3. Svätý Krištof a Nevis (Jason Rogers, Kim Collins, Antoine Adams, Brijesh Lawrence) 38,49, 4. Poľsko 38,50, 5. Taliansko 38,96, 6. Trinidad a Tobago 39,01, Veľká Británia a USA nedokončili.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovanu zápas s Jokeritom nevyšiel
<< predchádzajúci článok
Farah sa dočkal zlata na 5000 m

Bolt sa postaral o svetový rekord na štafete - diskusné fórum čitateľov