Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

04. septembra 2011

Slovanu zápas s Jokeritom nevyšielHokejisti bratislavského Slovana majú za sebou premiérovú účasť v letnej európskej súťaži European Trophy. V ôsmich dueloch so súpermi z Fínska, Švédska, Rakúska, Nemecka a Česka zanechali dobrý ...Zdieľať
hokejpuk VANTAA 4. septembra (WEBNOVINY) - Hokejisti bratislavského Slovana majú za sebou premiérovú účasť v letnej európskej súťaži European Trophy. V ôsmich dueloch so súpermi z Fínska, Švédska, Rakúska, Nemecka a Česka zanechali dobrý dojem a päťkrát odchádzali z ľadu ako víťazi. V tabuľke Východnej divízie sú momentálne na 3. mieste a nepostúpia na záverečný finálový turnaj, ktorý sa v decembri uskutoční vo Viedni a v Salzburgu.


"Odohrali sme veľa dobrých zápasov. Už pred začiatkom European Trophy sme tieto súboje brali ako prípravné, nastupovali sme na ne z plného tréningu. Robili sme všetko, aby sme sa pripravili na sezónu. Priznám sa, že pri kvalite súperov a našom omladenom kádri, je päť víťazstiev v ôsmich súbojoch nadplán. Podali sme viaceré dobré výkony. Výborne sme naštartovali súťaž v štyroch domácich zápasoch, ktoré sme vyhrali. Potom prišli štyri vonku, ktoré nás posunuli ďalej. Nevyšiel nám posledný zápas s Jokeritom,“ hodnotil účinkovanie tréner Slovana Štefan Mikeš.

Jokerit v sobotu popoludní v hale na helsinskom predmestí Vantaa dominoval, ukázal hokejovú modernu. Jeho hráči trestali každé zaváhanie Slovana. "Súper podal vynikajúci výkon. Mali sme viac vzdorovať, byť domácim nepríjemnejším súperom. Chýbal nám lepší pohyb na ľade, bolo potrebné byť dravší a vybudovať si väčší rešpekt. Mali sme byť takticky disciplinovanejší. Veľa vecí, ktoré sme dnes očakávali a stanovili si ich, sme na ľade neukázali. Je to však prípravné obdobie, v ktorom mužstvá podávajú výborné výkony a potom prídu aj výbuchy. Z toho musíme vyvodiť dôsledky, poučiť sa a ísť ďalej," povedal Štefan Mikeš.

Pozrite si aj:
Slovan Bratislava ostal pred bránami finále European Trophy

V Slovane po predchádzajúcej sezóne omladili káder. Za posledné roky je to najmladší tím belasých. V závere European Trophy nemohol tréner Štefan Mikeš počítať s viacerými hráčmi, ktorých trápili zranenia. Pred začiatkom sezóny odohrá Slovan už len jeden prípravný duel, keď vo štvrtok nastúpi v Brne proti Komete. "Prípravné súboje naznačili, že aj napriek mladosti môžeme pri plnení taktickej disciplíny, osobnej disciplíne, obetavosti a tímovosti dosahovať dobré výsledky a zdolávať aj kvalitnejšie tímy. V mužstve je potenciál a možnosť vývojaschopnosti. Zápas s Jokeritom však ukázal, že v tomto tíme je aj kolísavosť výkonov,“ naznačil Štefan Mikeš.

Bratislavský klub po výbornom začiatku v European Trophy následne zo štyroch súbojov na klziskách súperov vyhral iba raz v Plzni po samostatných nájazdoch. Tréner Mikeš chce stabilizovať výkony mužstva. "Hra sa zákonite musí vyvíjať po určitej sínusoide, výpadkom sa nikto nevyhne. Individuálni športovci majú jeden vrchol za rok, my ho máme trikrát do týždňa. Chyby tam budú, sínusoida by však mala stúpať nahor. To je najdôležitejšie, je to základný smer nášho smerovania,“ doplnil Štefan Mikeš, ktorý ešte stále nemá pred sezónou uzavretý káder. V Slovane sa snažia riešiť brankársku otázku a prípadne dotiahnuť aspoň jedného útočníka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bolt: Som hrdý na môj tím
<< predchádzajúci článok
Bolt sa postaral o svetový rekord na štafete

Slovanu zápas s Jokeritom nevyšiel - diskusné fórum čitateľov