Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. novembra 2007

Bombu v ZŠ v Dunajskej Strede nenašliPolicajti bombu, ktorú nahlásil dnes ráno anonym v dunajskostredskej základnej škole s vyučovacím jazykom slovenským na Jilemnického ulici v Dunajskej Strede, nenašli. Budovu prehľadávali ...Zdieľať

DUNAJSKÁ STREDA 9. novembra (WEBNOVINY) -Policajti bombu, ktorú nahlásil dnes ráno anonym v dunajskostredskej základnej škole s vyučovacím jazykom slovenským na Jilemnického ulici v Dunajskej Strede, nenašli. Budovu prehľadávali takmer tri hodiny za pomoci pyrotechnikov z Trnavy a boli nasadené aj špeciálne vycvičené psy na vyhľadávanie výbušniny.

V priebehu posledných dvoch týždňov je to už druhý planý bombový poplach v škole v meste. Po telefonáte anonyma 24. októbra museli evakuovať žiakov súkromnej obchodnej akadémie, bomba sa však našťastie nenašla. Potvrdil sa predpoklad okresného policajného šéfa Petra Botha, že išlo zrejme o študentský žart. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy. Policajti medzičasom zistili, že anonym telefonoval z telefónnej búdky z neďalekej obce Jahodná. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, páchateľom v obidvoch prípadoch hrozí väzenie na jeden až päť rokov. Polícia v minulom roku úspešne vypátrala totožnosť osoby, ktorá v septembri 2006 zinscenovala takisto planý bombový poplach v mestskej nemocnici. Vtedy museli evakuovať všetkých pacientov na dvor nemocnice. Both je aj preto optimista a verí, že sa im v krátkom čase podarí vypátrať aj páchateľov posledných dvoch prečinov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za tri kvartály schválili banky hypoúvery za 19,573 mld. Sk
<< predchádzajúci článok
Najvyššiu mzdu mali v septembri opäť v telekomunikáciách

Bombu v ZŠ v Dunajskej Strede nenašli - diskusné fórum čitateľov