25. augusta 2012

Borussia Dortmund neprehrala už 29 ligových zápasov v rade

Futbalisti Borussie Dortmund začali cestu za obhajobou titulu v nemeckej bundeslige víťazstvom 2:1 nad Werderom Brémy. O úspech majstra v úvodnom súboji 50. sezóny najnavštevovanejšej ...

borusia dortmund werder bremy DORTMUND 25. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Borussie Dortmund začali cestu za obhajobou titulu v nemeckej bundeslige víťazstvom 2:1 nad Werderom Brémy.

O úspech majstra v úvodnom súboji 50. sezóny najnavštevovanejšej európskej ligovej súťaže sa postarali Marco Reus a Mario Götze. Dortmund a Brémy sa postarali o prvý zápas ročníka už v roku 1963.

V piatok stretnutie, v ktorom za Werder skóroval český reprezentant Theodor Gebre Selassie, sledovalo na štadióne Signal Iduna Park 80 645 divákov.

"Naša hra ma príliš nenadchla. Najdôležitejšie je však, že sme na úvod získali tri body," povedal kriticky obranca Borussie Mats Hummels. Dortmund naposledy v lige prehral 18. septembra 2011, keď neuspel v Hannoveri. Odvtedy ťahá sériu 29 stretnutí bez prehry a už mu ostáva iba sedem duelov k vyrovnaniu rekordu Hamburgu z rokov 1982 a 1983.

Skóre zápasu otvoril už v 11. min po chybe Alexandra Ignjovského Marco Reus, ktorý prestúpil do Dortmundu z Borussie Mönchengladbach údajne za 17 miliónov eur.

"Myslím, že prvý gól bol pre celý tím veľmi dôležitý," povedal 23-ročný Futbalista sezóny 2011/12 v Nemecku. Hostia vyrovnali v 75. min, keď center Marka Arnautovica usmernil hlavou do siete Gebre Selassie. V 81. min prišiel víťazný zásah Götzeho, ktorý bol v tom čase na trávniku len tri minúty.

Dvadsaťročný futbalista mal v minulej sezóne zdravotné problémy so slabinami a pauzoval od decembra do mája. "Na svoju šancu na trávniku som dlho čakal. Na lavičke to bolo nekonečné a veľmi ťažké. Tréner mi povedal, aby som v posledných 15 minútach odviedol na trávniku maximum a ja som sa o to snažil. Som už stopercentne v poriadku a teší ma aj gól," povedal Götze, ktorý by o týždeň v Norimbergu mal nastúpiť už v základnej zostave Borussie.