07. decembra 2011

Boston okúsil po dlhej dobe prehru, Jurčina mieril presne

Slovenský obranca New York Islanders Milan Jurčina si v utorkovom zápase NHL proti Tampe Bay otvoril svoj strelecký účet v tejto sezóne. Šesť sekúnd pred koncom úvodnej tretiny zvýšil ...

milan jurcina NEW YORK 7. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský obranca New York Islanders Milan Jurčina si v utorkovom zápase NHL proti Tampe Bay otvoril svoj strelecký účet v tejto sezóne.

Šesť sekúnd pred koncom úvodnej tretiny zvýšil stav duelu v presilovej hre už na 3:1 v prospech domácich, ktorí napokon triumfovali jednoznačne 5:1.

Jurčina celkovo vystrelil na brankára Garona dvakrát, rozdal tri hity a odsedel si jeden dvojminútový trest.

V ďalších deviatich zápasoch sa Slováci nepresadili, do hry zasiahli ešte kapitán Bostonu Zdeno Chára a center San Jose Michal Handzuš. Brankári Jaroslav Halák zo St. Louis a Peter Budaj z Montrealu nedostali šancu.

Udalosťou večera bola prehra Bostonu s Winnipegom 1:2. Bruins po 15 zápasoch nebodovali, v riadnom hracom čase naposledy prehrali 29. októbra v Montreale. O koniec ich skvelej série sa postaral najmä brankár domácich Jets Ondřej Pavelec, ktorý zneškodnil 39 striel vrátane štyroch z hokejky Zdena Cháru a navyše asistoval pri úvodnom góle Andrewa Ladda. Hetrikom do siete Colorada sa pripomenul útočník Vancouveru Daniel Sedin, ktorý prispel k triumfu Canucks 6:0.

Výsledky:

Toronto - New Jersey 2:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

New York Islanders - Tampa Bay 5:1 (3:1, 0:0, 2:0) - Milan Jurčina (NY Islanders) 1+0

Montreal - Columbus 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

St. Louis - Detroit 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Nashville - Phoenix 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Winnipeg - Boston 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Calgary - Carolina 7:6 (2:0, 2:2, 3:4)

Vancouver - Colorado 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Anaheim - Los Angeles 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

San Jose - Minnesota 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)