05. mája 2013

Bostonu asistencia Cháru nestačila, Anahaeim zničil Detroit

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili aj v sobotňajšom druhom stretnutí 1. kola play-off Východnej konferencie zámorskej NHL nad New Yorkom Rangers, tentoraz 1:0 po predĺžení, a v sérii hranej na ...

chara boston toronto WASHINGTON 5. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili aj v sobotňajšom druhom stretnutí 1. kola play-off Východnej konferencie zámorskej NHL nad New Yorkom Rangers, tentoraz 1:0 po predĺžení, a v sérii hranej na štyri triumfy vedú nad "jazdcami" už 2:0 na zápasy.

Jediný presný zásah v hale Verizon Center zaznamenal v 68. min v presilovke Mike Green, ktorému asistovali Mike Ribeiro a Alexander Ovečkin. Nasledujúce dva súboje týchto súperov sa uskutočnia v newyorskej Madison Square Garden, prvý v pondelok.

Takisto na východe vyrovnalo Toronto Maple Leafs proti Bostonu Bruins na 1:1 prostredníctvom úspechu 4:2 na ľade súpera.

Kapitán domácich Zdeno Chára si pripísal jednu asistenciu, ale aj 4 trestné minúty, odohral 25:49 min. "Medveďom" nebolo nič platné, že svojho súpera prestrieľali 41:32.

V Západnej konferencii sa Anaheim Ducks ujali vedenia 2:1 nad Detroitom Red Wings, zvíťazili u súpera 4:0. Výhodu domáceho prostredia využili Los Angeles Kings, zdolali St. Louis Blues 1:0 vďaka presnému zásahu Slavu Vojnova z 25. min a znížili stav série na 1:2. Brankár obhajcov trofeje Jonathan Quick mal 30 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za prvú hviezdu. Dosiahol piaty shutout v kariére v play-off.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Štvrťfinále:

Washington Capitals - New York Rangers 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - stav série: 2:0
Gól: 68. Mike Green (Ribeiro, Ovečkin)

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) - stav série: 1:1
Góly: 22. Horton (Lucic, Krejčí), 51. Boychuk (CHÁRA, Marchand) - 26. Lupul (Gardiner, G. Gunarsson), 32. Lupul (Frattin, Phaneuf), 41. Kessel (Kadri, R. Hamilton), 57. Van Riemsdyk (Grabovskij, Kuľomin)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 0:4 (0:0, 0:1, 0:3) - stav série: 1:2
Góly: 36. Bonino (Perry, Getzlaf), 47. Getlaf, 49. Etem (Selänne), 54. Beleskey (S. Koivu, B. Ryan)

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) - stav série: 1:2
Gól: 25. Vojnov (Martinez, T. Lewis)