Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2013

Bratislava a Kyjev budú letecky spojené po siedmich rokochUkrajinská letecká spoločnosť Air Onix začne 1. marca prevádzkovať pravidelnú linku medzi Bratislavou a Kyjevom. Lety bude zabezpečovať štyrikrát v týždni v pondelok, stredu, piatok ...Zdieľať
lietadlo BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) - Ukrajinská letecká spoločnosť Air Onix začne 1. marca prevádzkovať pravidelnú linku medzi Bratislavou a Kyjevom.


Lety bude zabezpečovať štyrikrát v týždni v pondelok, stredu, piatok a nedeľu lietadlom Boeing 737 z menšieho z dvoch kyjevských letísk Žuljany.

Ako agentúru SITA vo štvrtok ďalej informovala hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s. Dana Madunická, slovenská metropola bude mať opäť priame letecké spojenie s hlavným mestom Ukrajiny po siedmich rokoch.

Air Onix sa pri otváraní medzinárodnej pravidelnej linky do strednej Európy rozhodol pre bratislavské letisko ako prvé medzi letiskami v Európskej únii.


Štyri lety do týždňa

"Štyri lety do týždňa medzi Kyjevom a Bratislavou posilňujú pozíciu Letiska Bratislava ako vstupnej brány do stredoeurópskeho regiónu. Pravidelné spojenie s Kyjevom pritom otvára ďalšie možnosti časovo a cenovo výhodného cestovania z Letiska Bratislava i ďalej za ukrajinskú metropolu," povedal obchodný a marketingový riaditeľ letiska v Bratislave Tomáš Kika.

Priama nadväznosť letov z Kyjeva do Simferopoľu podľa neho prináša atraktívne možnosti dosiahnutia polostrova Krym na juhu Ukrajiny, ale aj ďalších cieľov z ponuky Air Onix.

"Štyri lety týždenne ponúkame v atraktívnych časoch, ktoré umožnia pohodlný prestup na lety do ďalších destinácií z ponuky Air Onix. Sme veľmi radi, že Letisko Bratislava je našou prvou medzinárodnou destináciou v rámci Európskej únie," uviedol zástupca generálneho riaditeľa Air Onix Jevhenij Chajnackyj.


i>Bratislava spojená s dvanástimi destináciami

Bratislavské letisko v minulom roku vybavilo na základe spresnených údajov takmer 1,42 mil. cestujúcich, čo je medziročne zhruba o 10 % menej. Objem nákladnej leteckej dopravy vlani dosiahol rekordnú úroveň 22,6 tis. ton. V súčasnosti má letisko v Bratislave pravidelné letecké spojenie s dvanástimi destináciami.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,428 mil. eur. Je to najväčšie medzinárodné letisko na Slovensku, ktorého história siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, keď Fond národného majetku spravuje 50,30 % akcií a ministerstvo dopravy 49,70 % akcií.

Letecká spoločnosť Air Onix má základňu v Kyjeve a Simferopole na Kryme, založená bola v roku 2007 v Simferopole. Aerolínie prevádzkujú pravidelné letecké spojenie zo Simferopoľu do Kyjeva, Moskvy, Petrohradu, Ľvova, Istanbulu a Tel-Avivu. Počas roka spoločnosť vykonáva aj charterové lety zo Simferopoľu do Antalye, Burgasu a Tivatu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mafiánska vražda, netvora, ktorý zabil milencov, dolapili
<< predchádzajúci článok
Európsky súdny dvor rozhodne v spore pezinskej skládky

Bratislava a Kyjev budú letecky spojené po siedmich rokoch - diskusné fórum čitateľov