Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. októbra 2006

Brita odsúdeného pred 18 rokmi v Pakistane čaká popravaBudúci mesiac má byť v Pakistane popravený Brit napriek úsiliu rodiny o záchranu jeho života, napísal v stredu britský denník Daily Telegraph. Mirza Tahir Hussain, ktorého pred 18 rokmi odsúdili na ...Zdieľať

LONDÝN 18. októbra (WEBNOVINY) - Budúci mesiac má byť v Pakistane popravený Brit napriek úsiliu rodiny o záchranu jeho života, napísal v stredu britský denník Daily Telegraph. Mirza Tahir Hussain, ktorého pred 18 rokmi odsúdili na smrť za vraždu taxikára, majú popraviť 1. novembra. Povedal to nemenovaný pobočník prezidenta Parvíza Mušarráfa.

Britskí predstavitelia vrátane premiéra Tonyho Blaira apelovali na prezidenta, aby trest smrti v jeho prípade zmenil na doživotie. Tridsaťšesťročného Hussaina, ktorý pochádza zo severu Anglicka, pakistanský najvyšší súd najprv zbavil viny po tvrdeniach, že ho taxikár sexuálne obťažoval a on konal v sebaobrane. Islamský súd však kapitálny trest obnovil. Mušarráf minulý rok odmietol žiadosť o jeho omilostenie.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riceová rokuje v Tokiu o KĽDR
<< predchádzajúci článok
MVO odštartujú kampaň za zachovanie darovania 2 % z dane

Brita odsúdeného pred 18 rokmi v Pakistane čaká poprava - diskusné fórum čitateľov