Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. augusta 2012

Briti minuli na olympiádu niekoľkonásobne viac ako plánovaliVysoké náklady na usporiadanie olympijských hier v Londýne sú hodné svojho výsledku. Myslí si to väčšina obyvateľov organizátorskej krajiny oslovených v rámci prieskumu na tému OH v ...Zdieľať
olympiada londyn velka britania brit LONDÝN 11. augusta (WEBNOVINY) - Vysoké náklady na usporiadanie olympijských hier v Londýne sú hodné svojho výsledku.


Myslí si to väčšina obyvateľov organizátorskej krajiny oslovených v rámci prieskumu na tému OH v britskej metropole.

Podľa v sobotu zverejnených výsledkov prieskumu je 55 percent Britov spokojných so spôsobom vynaloženia finančných prostriedkov v záujme športového sviatku v čase ekonomických problémov.

Opačný názor hovoriaci o mrhaní verejnými financiami v ťažkých časoch vyslovilo 35 percent. V rámci Spojeného kráľovstva je spokojných aj 68 percent Walesanov, Škóti však nie.

Tamojšia verejná mienka je vo veci londýnskych olympijských hier vzácne rozpoltená. Rovnaký pomer, 42 percent respondentov, hry podporuje aj považuje za mrhanie peniazmi.

Oficiálne bolo na usporiadanie a organizáciu hier vynaložených deväť miliárd libier, teda približne 11,5 miliardy eur, čo je niekoľkokrát viac, ako sa pôvodne predpokladalo. 

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Číňanke vliezol do ucha pavúk a žil tam päť dní
<< predchádzajúci článok
Hilary Clintonová sa stretla so sýrskou opozíciou

Briti minuli na olympiádu niekoľkonásobne viac ako plánovali - diskusné fórum čitateľov