Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

30. novembra 2007

Bystrík a Komajota vyrazia v decembri spolu na turnéSkupina Komajota a spevák Bystrík vyrazia na začiatku decembra na spoločné turné s názvom Goral Tour 2007. Odohrajú počas neho desať koncertov. Odštartujú 4. decembra v Prešove. Nasledovať ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Skupina Komajota a spevák Bystrík vyrazia na začiatku decembra na spoločné turné s názvom Goral Tour 2007. Odohrajú počas neho desať koncertov. Odštartujú 4. decembra v Prešove. Nasledovať budú vystúpenia v Liptovskom Mikuláši (5. decembra), Zlatých Moravciach (6. decembra), Martine (7. decembra), Prievidzi (8. decembra), Trnave (11. decembra), Nitre (12. decembra), Bratislave (13. decembra), Nových Zámkoch (14. decembra) a posledný koncert odohrajú 15. decembra znovu v Bratislave. "Veľmi sa teším, lebo to bude naše prvé turné. Tam vlastne zistíme, či ľudia prídu a či sa im tie pesničky budú páčiť," povedal v rozhovore pre agentúru SITA Bystrík.

Spevák Bystrík je víťazom piateho ročníka autorskej súťaže Coca-Cola PopStar. Na konte má hity Poďme spolu Tlieskať alebo Či to nie je sen. Na svojom druhom albume Len ty a ja spolupracoval s producentom Marekom Rakovickým. Nahrávka sa stretla s veľmi dobrým ohlasom nielen u odbornej verejnosti, ktorá vyzdvihuje najmä veľmi kvalitný zvuk a skvelú produkciu, ale aj u fanúšikov. Ako agentúru SITA informovala Katarína Žáková z vydavateľstva Street Production, aktuálny singel To isté ráno pozitívne prijali aj v rádiách. Na jednom z bratislavských koncertov Bystrík svoj druhý album aj pokrstí. Nahrávka už má za sebou jeden neoficiálny krst v Trnave. "Pozvali sme si tam ľudí, ktorí sú nám blízki, a ktorí nám pomohli v rámci hudby. Krstilo sa potleskom a tým, že sú pre mňa tí ľudia takí blízki, boli všetci krstní," prezradil.

Skupina Komajota prerazila na slovenskú hudobnú scénu spôsobom, aký sa len tak u nás nevidí. Prišla, ponúkla prvý singel a uspela. Rádiá začali hrať pesničku Ráno v novinách a Komajota si začala svojou - na Slovensku neopočúvanou hudbou, veľmi rýchlo získavať veľkú poslucháčsku obec. Debutovým albumom Časopriestor si trojica z Prešova vyslúžila chvály odbornej verejnosti. Veľmi dobre sa uchytil aj ich druhý singel Ukradnutý. Práve skupine Komajota mnohí predpovedajú "ružovú budúcnosť".

Napriek tomu, že sa zatiaľ Bystrík s Komajotou len oťukávajú, obe strany spoločné turné uvítali a ako sami tvrdia, veľmi sa tešia nielen na koncerty, ale aj na osobné stretnutia.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marilyn Manson si dal postaviť robotickú verziu svojej priateľ
<< predchádzajúci článok
Európska únia sa dohodla na financovaní Galilea