Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

25. marca 2019

Bystrík vydáva nový album Na Kráľovej holiNa archívnej snímke spevák Bystrík (vľavo).Zdieľať
Na archívnej snímke spevák Bystrík (vľavo). Foto: TASR - Martin Baumann
 
Bratislava 25. marca (TASR) - Bystrík vydáva nový štúdiový album, ktorý dostal názov Na Kráľovej holi. Spevák a skladateľ je na scéne od roku 2005, keď vyhral autorskú súťaž Coca Cola PopStar a ešte v tom roku vydal aj debutový album Mám čo som chcel. Uplynulý rok hosťoval v rádiách so singlom Prajem si a sviežim tempom pokračuje aj tento rok, keď vydáva nový album. TASR informovala PR manažérka Linda Mináriková.


Názov albumu prezrádza, že fanúšikovia sa môžu tešiť na zmenu oproti klasickému popovému albumu, ktorý by očakávali. Bystrík banda vydáva CD, ktoré oslavuje obľúbené slovenské piesne. Jedným z najkrajších je singel Na kráľovej holi, ktorý Bystríkovi prirástol k srdcu.

„Na Kráľovej holi je naša srdcová skladba, myslíme si, že je jednou z najkrajších ľudových piesní. Má silný, až taký hymnický nádych a keď ju hráme na koncertoch, zažívame spolu s publikom úžasnú atmosféru. Piesni sme pozmenili charakter a dali sme ju do takého nášho bystríkovského zvuku. V skladbe zaznie aj trúbka a bendžo, čo je celkom nezvyčajné. Doterajšie reakcie sú pozitívne, ktorým sa veľmi tešíme a zároveň veríme, že naša verzia skladby Na Kráľovej holi sa bude páčiť aj ostatným poslucháčom,“ uviedol pre médiá Bystrík.

Okrem štúdiovky chystá kapela aj klip k singlu, krst albumu, nový duet a ďalšie prekvapenia pre svojich fanúšikov. Krst CD spojený s koncertom sa bude konať 17. mája v letnej záhrade Amfik Cafe v Trnave. Okrem Bystrík bandy vystúpia aj dievčatá zo zoskupenia Ukitas.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
RECENZIA: Juraj Kukura v Divadle Aréna hľadal Boha
<< predchádzajúci článok
Na AnimeSHOW 2019 zavíta Daniel Portman z Game of Thrones

Bystrík vydáva nový album Na Kráľovej holi - diskusné fórum čitateľov