Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. júla 2019

Ceny ropy vyskočili o vyše 3 %, cena Brentu prekonala 66,30 USD/barel


Tagy: Ceny ropy

Ceny ropy vyskočili v stredu o vyše 3 %, keď zásoby komodity v USA klesli viac, než sa čakalo, a navyše ropné koncerny začali pre blížiacu sa búrku evakuovať ťažobné ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
New York 10. júla (TASR) - Ceny ropy vyskočili v stredu o vyše 3 %, keď zásoby komodity v USA klesli viac, než sa čakalo, a navyše ropné koncerny začali pre blížiacu sa búrku evakuovať ťažobné plošiny v Mexickom zálive.


Americké ministerstvo energetiky v stredu oznámilo, že zásoby ropy v Spojených štátoch klesli za minulý týždeň až o 9,5 milióna barelov (1 barel = 159 litrov). To je trojnásobne väčší pokles, než očakávali analytici. Tí počítali s poklesom približne o 3 milióny barelov.

Navyše ropné firmy začali s evakuáciou zamestnancov z ropných plošín a obmedzovaním ťažby v Mexickom zálive po tom, ako meteorológovia upozornili na to, že tropická porucha sa môže počas stredy alebo štvrtka (11. 7.) zmeniť na búrku.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v septembri vzrástla do 18.12 h SELČ o 2,17 USD (3,38 %) na 66,33 USD (59,12 eura) za barel. Cena americkej ľahkej ropy WTI s augustovým kontraktom dosiahla 59,74 USD/barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje rast o 1,91 USD (3,30 %).
 

Tagy: Ceny ropy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Upozornenie o predvolebných plagátoch je odborný informačný materiál
<< predchádzajúci článok
Záchranári pomáhali v Terchovej 65-ročnej turistke s poranenou nohou

Ceny ropy vyskočili o vyše 3 %, cena Brentu prekonala 66,30 USD/barel - diskusné fórum čitateľov